what is poe

فناوری PoE چیست و چه کاربردهایی دارد؟

Power Over Ethernet یا فناوری PoE، مکانیزم استاندارد IEEE 802.3af است که وظیفه ارسال برق بر روی کابل شبکه CAT5 و CAT6 را بر عهده دارد. در صورتی که شما دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا IP Camera دارید، می‎توانید با استفاده از سوئیچ PoE، آن‎ها را روشن کنید. علاوه بر این، در صورتی که سازمان شما دارای IP Phone و یا آنتن وایرلس است، می‎توانید برق این تجهیزات را نیز از طریق سوئیچ PoE، تامین نمائید. ارسال برق بر روی کابل شبکه با استفاده ازفناوری PoE ، اهمیت زیادی دارد. در آغاز باعث تمیزتر شدن کار می‎شود. بجای اینکه به IP Phone ها یا IP Camera، دو کابل متصل شده باشد (یکی برای دیتا و دیگری برق آداپتور)، فقط یک کابل شبکه متصل خواهد شد. از طرفی، هنگامی که برق تجهیزات را از طریق PoE تامین می‎کنید، کافیست سوئیچ PoE را به UPS متصل کنید تا در صورت قطع برق، IP Phone ها و دوربین ‎ها، خاموش نشوند. در غیر این صورت، باید ساختمان را برای UPS، کابل کشی نمائید.

نکات استفاده از فناوری PoE :

1 – استفاده از این فناوری جهت انتقال برق ممکن است متراژ مطلوب مورد استفاده کابل را کمتر کند.

2 – دستگاه های NVR PoE دارای توان خروجی یکسان هستند که شاید برای دوربین های مدار بسته کافی باشد اما برق دستگاه های دیگر داخل شبکه را نتواند تامین کند.

3 – بهتر است برای استفاده صحیح از NVR PoE هر دوربین را جداگانه به دستگاه وصل کنیم.

4 – در صورت استفاده از فناوری PoE بهتر است از کابل های شبکه با کیفیت استفاده کنیم تا افت ولتاژ تاثیری روی کیفیت کار نداشته باشد.

5 – هزینه تجهیزات PoE دار بیشتر از تجهیزات ساده است.

6 – استفاده از این فناوری پیچیدگی و زمان اجرای پروژه را بسیار کاهش می دهد.

نقاط ضعف استفاده از فناوری PoE :

هزینه تجهیزات PoE به مراتب بالاتر از تجهیزات عادی مداربسته است.

نقطه ضعف دیگر سیستم های فناوری PoE محدودیت توان خروجی آن هاست. تجیهزات PoE معمولا توان خروجی کمتر از ۲۵وات دارند.

البته در مقابل استفاده از سیستم فناوری PoE میتواند پیچیدگی ها و زمان مورد نیاز برای اجرای و نصب دوربین مداربسته  را شدت کاهش داده و ایمنی سیستم را افزایش دهد.

سخن پایانی

ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید امیدواریم که شناخت فناوری POE برای شما مفید واقع شده باشد. اگر قصد خرید دوربین مداربسته و یا تجهیزات مربوط به آن را دارید، می توانید از طریق سایت امن الکترونیک اقدام کنید و یا از طریق صفحه ی ارتباط با ما، با کارشناسان امن الکترونیک در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

  • rojan
  • اسفند 26, 1397
  • 19 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه