what is POC

تکنولوژی POC و نحوه ی ارسال برق با کابل کواکسیال

تکنولوژی PoC جدید نیست، اما اکثر کاربران و نصابان دوربین مداربسته از وجود چنین قابلیتی اطلاع ندارند. تکنولوژی PoC (مخفف Power on Coax) با ایجاد امکان ارسال برق روی کابل کواکسیال، که تا پیش از این تنها برای ارسال تصویر استفاده می شد، نیاز به کابل‌کشی در سیستم‌های نظارت تصویری HD را کاهش می دهد. پیش از این باید به هر دوربین مداربسته HD دو کابل کشیده می‌شد، یک کابل کواکسیال از دستگاه DVR برای ارسال اطلاعات و یک کابل برق برای برق‌رسانی به دوربین. اما اکنون با معرفی تکنولوژی POC می‌توان به دوربین‌هایی که دارای این قابلیت هستند، توسط کابل کواکسیال، برق‌رسانی کرد. این یعنی دیگر به کابل دوم (کابل برق) جهت برق‌رسانی به دوربین احتیاجی نیست و برق مورد نیاز دوربین مدار بسته توسط دستگاه DVR تامین می‌شود. جهت تامین برق دوربین روی کابل کواکسیال توسط دستگاه DVR، باید دوربین و دستگاه (هردو) دارای قابلیت POC باشند. از آنجایی که وظیفه تامین برق دوربین‌ها بر عهده دستگاه DVR می‌باشد، باید یک کابل برق بصورت مستقیم به پشت دستگاه متصل شود. در آینده‌ای نه چندان دور، همانند تکنولوژی POE در دوربین‌های مداربسته IP، تکنولوژی POC نیز در اکثر پروژه‌های نصب دوربین مداربسته HD مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

محدودیت های  POC

تکنولوژی POC در مقابل مزایای چشمگیری که دارد طبیعتا دارای محدودیت هایی هم هست. یکی از اصلی ترین نقائص ارسال برق روی کابل کواکسیال محدودیت در نوع دوربین و دستگاه DVR در سیستم مداربسته است.  برای استفاده از POC در دوربین های آنالوگ، این دوربین ها حتما می بایست قابلیت پشتیبانی از  این تکنولوژی را داشته باشند. همچنین دستگاه DVR هم حتما باید دارای خروجی های POC باشد. در صورتی که یکی از این دو شرط برقرار نباشد امکان استفاده از تکنولوژی POC وجود ندارد. نکته قابل توجه اینکه تکنولوژی POC تنها برای دوربین های آنالوگ نسل جدید (آنالوگ HD) قابل استفاده است و دوربین های آنالوگ قدیمی امکان استفاده از آن را ندارند. همچنبن سیستم های POC  دارای محدودیت طول کابل نیز هستند. در حال حاضر در سیستم های فعلی این مقدار بیشتر از 200 متر نیست. و برای نصب در مسافت های بالاتر از 200 متر لازم است تا به صورت جداگانه کابل برق کشیده شود.
poc

مزایای POC و ارسال برق روی کابل کواکسیال

  • کاهش کابل کشی
  • کاهش هزینه نصب و راه‌اندازی
  • افزایش فاصله کابل‌کشی بین دوربین و دستگاه تا 200 متر

سخن پایانی

ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید امیدواریم که شناخت تکنولوژی POC برای شما مفید واقع شده باشد. شما عزیزان برای خرید دوربین مداربسته می توانید از طریق صفحه ی خرید دوربین مداربسته در امن الکترونیک به صورت آنلاین اقدام کنید و همچنین اگر در انتخاب خود دچار سردرگمی شده اید، می توانید از طریق صفحه ی ارتباط با ما، با کارشناسان مجرب امن الکترونیک در ارتباط باشید تا به صورت رایگان به شما مشاوره بدهند.

  • rojan
  • اسفند 26, 1397
  • 19 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه