دوربین هایک ویژن رشت

دوربین دارک فایتر چه خصوصیاتی دارد؟

از آنجایی که بیشتر سرقت ها در شب و محیط‌های تاریک اتفاق می افتد بیشتر شهرهای بزرگ به سیستم های امنیتی نیاز دارند. یکی از اهداف شرکت هایک ویژن بهبود کیفیت تصاویر دوربین مداربسته در طول شب است. هایک ویژن دوربین های دارک فایتر را تولید کرده است که در طراحی آن سنسور تصویر بزرگتر و لنز بهتر و همچنین چند تکنولوژی بسیار مناسب استفاده شده است و باعث میشود تصاویر در شب و نور های کم باکیفیت و واضح باشد. در این مقاله از سایت امن الکترونیک به بررسی ویژگی های دوربین مدار بسته دارک فایتر هایک ویژن می پردازیم، چنانچه قصد استعلام قیمت و یا سفارش دوربین هایک ویژن در رشت را دارید وارد بخش فروشگاهی سایت ما شوید.

عملکرد دوربین دارک فایتر دوربین های مدار بسته به نور و روشنایی برای ثبت تصاویر واضح و شفاف نیاز دارند نور و تاریکی باعث می شود که جزئیات تصویر به خوبی قابل مشاهده نباشد معمولا نور موجود در شب کمتر از ۵ لوکس است و کیفیت تصاویر در نور کم خیلی کاهش می یابد. تولید کنندگان سیستم های مدار بسته با ارائه ی راه حل هایی نظیر کاهش سرعت شاتر استفاده از سنسورهای بزرگتر و یا لنزهای با کیفیت تر باعث بهبود کیفیت تصاویر در شب و نور کم شدن شرکت هایک ویژن با استفاده از بالا بردن کیفیت اجزای تشکیل دهنده دوربین کیفیت تصاویر را افزایش داد.

دوربین دارک فایتر هایک ویژن

خصوصیات دوربین دارک فایتر هایک ویژن

1. سنسورهای پیشرفته

یکی از فاکتور های مهم دوربین های مداربسته سنسور تصویر می باشد. در محیط های کم نور کیفیت سنسور کیفیت تصویر را تعیین می کند. دوربین دارک فایتر دارای طراحی خاص و سنسورهای تقریباً 1/2 اینچی می باشد. دامنه wdr در آنها وسیع است و نسبت s/n زیادی دارد. چون این اندازه یک پیکسل است از این سنسور ها دو برابر بیشتر از یک سنسور معمولی استفاده می شود و مقادیر نور دریافتی را تا حد زیادی بهبود می بخشد که این یکی از ویژگی های مهم در عملکرد دوربین های مداربسته در شب است.

2. لنزهای غیر کروی

در دوربین مداربسته یک لنز استاندارد چندین لنز کروی دارد که ممکن است به خاطر شکلشان اختلالاتی را در تصویر ایجاد کند. یکی از خصوصیات دوربین دارک فایتر استفاده از لنز های غیر کروی است. این لنز ها نور را در قسمت های مختلفی پردازش می کند که در نهایت باعث متمرکز ساختن برآیند آن ها به طور دقیق می شود و همین موضوع کیفیت تصاویر در دوربین دارک فایتر را افزایش می دهد . مشکل نویز با استفاده از یک لنز غیر کروی به جای چند لنز کروی در دوربین دارک فایتر حل شده است و اینگونه ایجاد روشنایی تصویر در زمان شب ارتقا پیدا می کند.

3. پوشش چندین لایه ضد انعکاس لنز

چندین لایه پوشش ضد انعکاس روی سطح لنز دارک آی قرار گرفته است. این پوشش های چند لایه حدود ۳ درصد رفلکشن نور را از طریق آن کاهش می دهد و نسبت به طیف نوری مادون قرمز اثر ضد انعکاسی ایجاد می کند. انتقال نور توسط فناوری موجود در این پوشش های چند لایه به حداکثر می رسد و مقدار انعکاس نور به زیر پنج دهم درصد می رسد و باعث بهبود کیفیت تصویر در نور کم و جلوگیری از تاثیر آلودگی نوری توسط چراغ خودرو ها و چراغ خیابان ها می شود. به خاطر افزایش کیفیت انتقال نور مادون قرمز، نیازی به زیاد شدن قدرت ال ای دی های آی آر نیست .

4. دیافراگم فوق العاده بزرگ

یکی از فاکتورهای مهم بر روشنایی تصویر دیافراگم دوربین مدار بسته است و وقتی نور بیشتری به سنسور می‌رسد که دیافراگم بزرگتر باشد. علت ارائه تصاویر با کیفیت و بدون نویز در دوربین دارک فایتر هایک ویژن به خاطر وجود لنز های ثابت با دیافراگم بزرگ است. دوربین مدار بسته با دیافراگم کوچک، تصاویری تاریک و با جزئیات کم ارائه می دهد اما دوربین مداربسته با دیافراگم بزرگ فیلمی روشن و شفاف را به شما ارائه می دهد. یکی از عواملی که باعث می شود دیافراگم کاهش یابد و کیفیت تصویر کم شود این است که فاصله کانونی در لنز های وریفوکال زیاد شود هایک ویژن ادعا می کند که با وجود دیافراگم بزرگ چنین اتفاقی رخ نمی دهد و با تنظیم فاصله کانونی دیافراگم همان مقدار خود را حفظ کرده و تصویر همان قدر روشن و شفاف ارسال می شود. امن الکترونیک برترین مرکز ارائه دهنده ی انواع دوربین مداربسته رشت آماده ی پذیرش سفارشات شما عزیزان از سراسر ایران می باشد.

5. تکنولوژی خودکار افزایش کیفیت تصاویر غیر خطی
سیگنال الکترونیک توسط سنسور دوربین مداربسته به صورت خطی ارسال می شود اما نور به صورت غیر خطی توسط چشم انسان دریافت می شود. دوربین dark fighter هایک ویژن سیگنال تصاویر را از طریق تنظیم غیرخطی منحنی گاما مشابه مکانیسم چشم انسان، تغییر می دهد. میزان روشنایی مبنای این فناوری غیر خطی می باشد، برای افزایش کیفیت تصویر و مشاهده جزئیات در محیط های کم نور از این تکنولوژی از منحنی گاما استفاده می شود. عامل تعیین کننده منحنی گاما پارامتر روشنایی است منحنی گاما به طور خودکار روشنایی یک محیط تاریک را که دوربین در آنجا قرار دارد زیاد می کند.

تکنولوژی دوربین دارک فایتر

6. تکنولوژی Multiexposure

نسبت اس ان و کاهش بار الکترونی بر روی سنسور زمانی به وجود می‌آید که دوربین مداربسته در یک محیط تاریک باشد وجود تکنولوژی Multi-exposure در دوربین دارک فایتر هایک ویژن باعث افزایش روشنایی تصویر و همچنین افزایش شدت سیگنال می شود.در واقع تکنولوژی نوردهی چندگانه توسط هایک ویژن دوربین های مداربسته اجرا شده است که الگوریتم تنظیم آن به شکل خودکار است و مشابه چشم انسان عمل میکند

دوربین دارک هایک ویژن

7. کاهش نویز تصویر به طور سخت افزاری

هایک ویژن برای کاهش نویز علاوه بر روش نرم افزاری از تکنولوژی رفع کامل فرکانس که یک روش سخت افزاری است نیز استفاده کرده این فناوری جلوی تاثیر نویز بر روی سنسور را می گیرد و در نهایت در محیط کم نور یک سیگنال تصویری بدون نویزرا ارسال می کند.

8. استفاده از شیشه های ضد مه و گرد و غبار

استفاده از شیشه های ضد مه در دوربین های مداربسته باعث می شود که شما در شب تصاویر با کیفیتی داشته باشید. چندین لایه روی این شیشه ها قرار گرفته که از جنس هیدروفیل یعنی آبدوست می باشد و بخار موجود در در روی لایه ها را پاک می کند. یکی دیگر از از ویژگی های دوربین دارک فایتر این است که شرایط ذخیره و فشرده سازی تصاویر را آسان می کند با استفاده از کم کردن نویز و کاهش حجم فایل تصاویر دوربین مدار بسته. در نتیجه تمام تکنولوژی های دوربین دارک فایتر که در این مقاله ذکر شد باعث می شود تصاویر رنگی، زنده و روشنی در شب به شما ارائه شود.

سخن پایانی

ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید امیدواریم که شناخت خصوصیات دوربین دارک فایتر برایتان کارآمد بوده باشد، اگر قصد خرید این دوربین و انواع دیگر دوربین های هایک ویژن را دارید وارد بخش فروشگاه همین سایت شده و در صورت داشتن سوال با مشاوران ما در ارتباط باشید.

  • rojan
  • خرداد 6, 1402
  • 304 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه