خرید دوربین مدار بسته هایلوک در رشت

تنظیم لنز دوربین مداربسته

برای زاویه ی دید و تعیین محیط تحت پوشش دوربین، باید تنظیم لنز دوربین مداربسته مورد توجه قرار بگیرد و جهتی که دوربین تنظیم شده است، هم برای شب و هم برای روز امتحان شود تا هیچ شکی در درستی جایگاه دوربین باقی نماند. علاوه بر این ها تنظیم فوکس در دوربین های مداربسته نیز حائز اهمیت است که باعث ایجاد تصاویری با کیفیت و وضوح بالا می شود. در این مقاله از سایت امن الکترونیک، قصد داریم نحوه تنظیم لنز دوربین مداربسته و تنظیم فوکس را مورد بررسی قرار داده و نکات مهم در این زمینه را برایتان شرح دهیم. به طور کلی، تنظیم لنز دوربین مداربسته بستگی به نوع لنز و قابلیت های آن دارد. برخی از دوربین های مداربسته دارای لنز ثابت هستند که فقط جهت دید آنها را می توان تغییر داد. بنابراین در دوربین های مداربسته با لنز ثابت قابلیت تنظیم لنز وجود ندارد. برخی دیگر دارای لنز موتورایز یا وریفوکال هستند که امکان تنظیم زوم و فوکس در این دو نوع لنز وجود دارد. تنظیم لنز دوربین مداربسته می تواند به صورت دستی یا از راه دور انجام شود.

تنظیم لنز موتورایز دوربین مداربسته

لنز موتورایز یا همان لنز اتوماتیک، نوعی لنز متغیر است که قابلیت تنظیم زوم و فوکس از راه دور را دارد. این لنزها با استفاده از موتورهای داخلی، فاصله کانونی دوربین را تغییر می دهند. برای تنظیم لنز موتورایز، می توانید از رابط وب، اپلیکیشن دوربین مداربسته بر روی گوشی هوشمند، دستگاه DVR یا NVR یا دستگاه کنترل از راه دور استفاده کنید. برخی از دوربین های مداربسته موتورایز دارای قابلیت فوکس خودکار هستند که با فشردن یک دکمه، تصویر را واضح و شفاف می کنند.

تنظیم لنز وریفوکال دوربین مداربسته

لنز موجود در این دوربین ها متغیر است، از این رو تنظیمات لنز دوربین، به صورت وسیع تری صورت می گیرد و اول به تعیین جهت دید دوربین و سپس به تنظیم مقدار بزرگنمایی و فوکس دوربین می توان پرداخت. برای تنظیم فوکس دوربین های مداربسته بولت با لنز وریفوکال دستی، ابتدا با داشتن پایه، به آسانی می توانید دوربین را به سمتی که مورد نظرتان است، بچرخانید تا تصاویر مورد نیازتان را ثبت و ضبط نماید. سپس باید از دو پیچ زوم و فوکس استفاده کنید که روی بدنه دوربین قرار دارند. ابتدا با پیچ زوم، زاویه دید مورد نظر را تنظیم کرده و سپس با پیچ فوکس، تصویر را واضح و شفاف می کنید. بعد از تنظیم دوربین های وریفوکال دستی، دوربین به همان شکل باقی می ماند مگر این که دوباره تنظیمات را تغییر دهید.

تنظیم لنز دوربین وریفوکال

نکات مهم در تنظیم لنز و فوکس دوربین مدار بسته

برای تنظیم فوکس دوربین مداربسته، باید به جزئیات توجه نمایید. نباید پیچ فوکس روی دوربین را بیش از حد بچرخانید، چون باعث می شود عکس را گم کنید و برای دیدن آن کمی به عقب باید برگردید. بهتر است برای کار با دوربین ابتدا فوکس آن را تنظیم نمایید و بعد بزرگ نمایی یا کوچک نمایی مورد نیاز خود را انجام داده، سپس فوکس را به طور دقیق تنظیم کرده تا به نتیجه مورد نظر خود برسید. پیدا کردن فوکس با این فرآیند افزایشی بسیار آسان تر می شود. در حالت کلی همه ی دوربین های مداربسته را می توان به صورت دستی فوکس و تنظیم کرد. شایان ذکر است که دستکاری بیش از حد پیچ های فوکس دوربین مداربسته باعث شکسته شدن و عدم تنظیم درست لنز می شود و اگر متوجه شدید که پیچ به سختی می چرخد بدانید که در قسمت پایانی چرخششان قرار دارند و فشار بیشتر باعث خرابی پیج می شود.

سخن پایانی

ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید امیدواریم که تنظیم لنز دوربین مداربسته برای شما مفید واقع شده باشد. چنانچه قصد خرید دوربین مداربسته را دارید وارد بخش فروشگاهی سایت امن الکترونیک شوید و سفارش خود را ثبت کنید همچنین اگر ساکن رشت هستید، برای نصب دوربین مداربسته می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت، با حضور در محل، مراحل نصب دوربین مداربسته را انجام دهند.

  • rojan
  • اردیبهشت 6, 1402
  • 324 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه