عکس " نکات کلیدی مهم درباره محل نصب دوربین مداربسته "

نکات مهم درباره محل نصب دوربین مداربسته

بطور معمول عموم مردم در مورد انواع دوربین مداربسته، محل نصب دوربین مداربسته و جزییات توانایی های آنها اطلاعات کمی دارند و در هنگام انتخاب دوربین مدار بسته سعی میکنند از مشاوره ی شرکتی که از آن خرید مینمایند استفاده کنند، اما پس از خرید دوربین مدار بسته، تازه نوبت به نصب دوربین مدار بسته در محیط مورد نظر شما می رسد. در این مقاله از امن الکترونیک قصد داریم به نکات مهم درباره ی محل نصب دوربین مداربسته بپردازیم پس با ما همراه باشید. 

انتخاب محل نصب دوربین مداربسته

در انتخاب محل نصب دوربین مدار بسته به نکات زیر باید توجه داشت :

– نصب تمیز و استاندارد

با توجه به اینکه شرکت های مشغول در حوزه فروش دوربین مداربسته خیلی زیاد شده اند حتما به این نکته دقت نمایید که از شرکت مورد نظر نمونه کار درخواست نمایید و از کار های قبلی انجام شده توسط شرکت دیدن نمایید. نکات مهمی که در نصب وجود دارند استفاده درست از داکت لوله فلکسی و جعبه تقسیم در کابل کشی سیستم مداربسته میباشد. بطور استاندارد نباید هیچ کابلی در فاصله دوربین تا دستگاه ضبط دیده شود و تمام کابل ها باید محافظت شوند. پس حتما به نصب زیبا و مطمئن سیستم مدار بسته خود نظارت کنید.

– میزان نور و روشنایی

نوع دوربین مداربسته ای که انتخاب می کنید باید متناسب با روشنایی محل مورد نظر باشد. دوربین های مداربسته که در نور کم تصویر برداری می کنند باید دارای حساسیت بالا بوده و یا دارای اشعه ی مادون قرمز باشند.

– دما، میزان بارندگی، گرد و غبار

شرایط کاری مناسب از نظر رطوبت برای دوربین های مداربسته از درجه زیر صفر تا ۵۰ درجه بالای صفر می باشد. در شرایط دمایی غیر از این بازه دمایی، دوربین های مدار بسته باید درون محافظ قرار بگیرند. از دوربین های مدار بسته در شرایط دمایی بسیار بالا در صورتی که از محافظ های با خنک کننده های الکترونیکی استفاده شود می توان استفاده نمود. یکی دیگر از مهم ترین مواردی که می تواند باعث آسیب رساندن جدی به دوربین های مدار بسته گردد، ایجاد شبنم درون دوربین مدار بسته و یا اطراف آن به علت بالا رفتن میزان رطوبت محیط می باشد که این امر سبب زنگ زدن و یا خورده شدن دوربین مدار بسته و در نتیجه از کار افتادگی زود هنگام دوربین مدار بسته می گردد. پس حتما دقت نمایید که دوربینی که نصب شده است توان مقاومت در شرایط آب و هوایی آن مکان را داشته باشد.

امواج الکترومغناطیس و صاعقه

در صورتی که نیاز است تا دوربین های مداربسته در فضای باز و مکانی که ممکن است مورد اصابت صاعقه قرار گیرد نصب شوند، بهتر است از میله های صاعقه گیر استفاده شده تا ریسک خطر رساندن به دوربین مداربسته به حداقل برسد. در صورتی که دوربین مدار بسته در نزدیکی سیم های فشار قوی و یا ایستگاه های رادیویی قوی نصب گردد، در هنگام مونیتور کردن ممکن است بر روی مونیتور نویز مشاهده شود. استفاده از سیم اِرت راهکاری برای رفع این ایراد است.

مناطق قابل اشتعال

در مکان هایی نظیر سایت های پتروشیمی و تونل های حفاری که گاز های قابل احتراق در آن ها وجود دارد، نصب دوربین مداربسته نیاز به امکانات ویژه ای دارد. از جمله این امکانات کاور های محافظ در برابر سوختن هستند که دوربین درون آن ها قرار می گیرد.

انجام کلیه مراحل توسط یک شرکت

تمامی مراحل از مشاوره و فروش تا نصب و پشتیبانی توسط شرکت انجام شود و به شخص یا شرکت دیگر واگذار نگردد. قطعا مهمترین فاکتور در انتخاب شرکت مورد نظرتان باید همین مورد باشد زیرا تنها دلیلی که یک سیستم مداربسته خوب اجرا میشود یکپارچه بودن اجرای آن است. یعنی تمامی مراحل از ابتدا تا انتهای پروژه توسط متخصصین همان شرکت انجام شود تا هم سیستم امنیتی شما به خوبی نصب شود و هم به درستی عمل کند و در نهایت ضمانتی که بر روی محصول داده میشود درست اجرا شود و شاهد انتقال مسئولیت به دیگری بعد از تحویل سیستم نباشید.

سخن پایانی

شرکت امن‌الکترونیک افتخار دارد که با تکیه بر متخصصین مجرب خود تمامی پروژه های خود را از 0 تا 100 بطور کامل انجام داده و به مشتریان تحویل نموده است. جهت دریافت مشاوره از متخصصین شرکت امن‌الکترونیک فقط کافیست از طریق صفحه ی تماس با ما، با ما تماس گرفته و از مشاوره و بازدید کارشناسی ما بهره مند شوید. 

  • rojan
  • اسفند 4, 1397
  • 338 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه