۷ عامل مهم در مدت زمان نگه داری تصاویر دوربین های مداربسته

 

در نظرسنجی که از فروشندگان و پیمانکاران این صنعت انجام شده است عموم آنها بر این امر اتفاق نظر دارند که مدت زمان لازم برای نگه داری تصاویر دوربین های مداربسته  ۳۰ روز است .معمولا فروشندگان نیز ۱ ماه را به عنوان  نیاز مشتریان در نظر می گیرند.
اما به طور کلی این را باید دانست که قیمت دوربین مداربسته در رشت و هزینه  کاربران و نیازی که از نصب دوربین دارند مشخص کننده است .مثلا دوربین هایی با تکنولوژی IPکه کیفیت تصویر بیشتری دارند، نیاز به هارد بیشتر و بزرگتر برای ذخیره سازی دارند.
زمانی که یک حادثه اتفاق می افتد به تصاویر و فیلم آن برای بازبینی احتیاج داریم و حداکثر زمانی که بفهمیم اتفاقی افتاده که نیاز به بازبینی صحنه دارد نهایتا یک هفته است و حتی با دوبرابر کردن این زمان یعنی در مدت زمان دو هفته در اکثریت مواقع نیاز ما برطرف خواهد شد.
بعضی از موسسات مالی و اداری ، سازمان ها ، ادارات دولتی و خصوصی ، هتل ها و پارکینگها و … نیاز به حافظه های بیشتر برای حفظ طولانی مدت داده ها دارند .

اما ۷ مورد مهم تاثیرگذار در انتخاب مدت زمان نگه داری تصاویر:

⚡️ قیمت و هزینه

(بودجه  تخصیصی کاربران)

⚡️ نیازمندی کاربران

(هدف کاربران از نصب دوربین )

⚡️ الزامات قانونی

( در بعضی از کشورها قوانینی وجود دارد که تایین کننده مدت زمان حفظ تصاویر دوربین مداربسته است  مثلا ۳۰ روز ، ۴۵ روز و …)

⚡️ محدودیت های فیزیکی

(بعضی از دستگاه های ضبط فقط از ۱ هارد پشتیبانی میکنند و بعضی ها تا ۲،۴،۶و… )

⚡️ نوع و کیفیت دوربین (آنالوگ ،HD ، AHD ،IP)
⚡️تعداد دوربین های نصب شده در محیط
⚡️هارد

به عنوان مثال اگر در مکانی تعداد ۴ دوربین از نوع HD با یک هارد یک ترا نصب شده باشد ، حدود۱ الی ۲ ماه می تواند تصاویر را ذخیره کند.

نکته مهم :

در همه رکوردرها (دستگاه ضبط تصاویرDVR و NVD ) امکانی وجود دارد که با فعال سازی آن می توانید مدت زمان ضبط تصاویر را بیشتر کنید.این گزینه با نام Motion شناخته می شود.نحوه عملکرد آن به این صورت است که  تصاویر به صورت زنده نمایش داده می شوند اما فقط در هنگام حرکت تصاویر ضبط می شوند.
بدین ترتیب حافظه کمتری اشغال شده و مدت زمان ضبط بالا می رود.
۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات