دوربین های مداربسته HD و Full HD در سالهای اخیر با تغییر دستگاه های تلویزیونی CRT به LCD ، LED ، پلاسما و افزایش رزولوشن، موفقیت های بزرگی کسب کرده اند. تکنولوژی ۴K Ultra HD اکنون تطبیق با بازار مصرف کننده در دوربین های مداربسته و سیستم های نظارت تصویری را شروع کرده است. دقت و کیفیت تصویر فوق العاده و نمایش جزئیات یک صحنه واید یا گسترده از ویژگی های دوربین های مداربسته با رزولوشن ۴K است. در گذشته سنسورهای تصویر دوربین های مداربسته۴K حساسیت نوری مناسبی نداشتند ولی دوربین های مداربسته۴K مدرن ، تصاویر بسیار خوبی را حتی در روشنایی بسیار کم ارائه می دهند.

۴K Ultra HD رزولوشن ۴ برابر بالاتر از رزولوشن HDTV 1080p ارائه می کند. ۴K Ultra HD از فرمت ۱۶:۹ استفاده می کند. براساس تعریف SMPTE (انجمن مهندسان تلویزیون و تصویر محرک)، مهمترین استاندارد در این زمینه SMPTE ST 2036-1UHDTV. است.

  • SMPTE ST 2036-1UHDTV یک رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسلی با نمایش تعداد رنگ بالا در یک فرمت ۱۶:۹ با استفاده از اسکن تصویر progressive می باشد.

یک دوربین مداربسته که با استانداردهای SMPTE سازگار است و کیفیت ۴K را پشتیبانی می کند باید همه مزایای ۴K در رزولوشن، تعداد رنگ و نرخ فریم را مطابق استاندارد فراهم نماید.

تصاویر دوربین مداربسته۴K مبتنی بر پیکسل های مربعی است. -مشابه نمایشگرهای کامپیوتر، بنابراین تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه ۴K می توانند روی نمایشگرهای HDTV یا مانیتورهای کامپیوتر نمایش داده شود.

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات