کاربرد مانیتور صنعتی در سیستم مدار بسته هایک ویژن

کاربرد مانیتور صنعتی در سیستم مدار بسته هایک ویژن

کاربرد مانیتور صنعتی

در سیستم های نظارتی، توجه به اندازه صفحه نمایشگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و متاسفانه اغلب نادیده گرفته می شود. اما به طور کلی می توان گفت هر چه تعداد دوربین ها در یک پروژه بیشتر باشد به مانیتور صنعتی با صفحه نمایش بزرگتر احتیاج خواهید داشت. برای مثال مشاهده تصاویر 30 عدد دوربین مداربسته در یک نمایشگر 15 اینچی کاری سخت و بعضا غیر ممکن است و کاربر را با مشکل مواجه می کند.

انواع مانیتور در دوربین مدار بسته

نمایشگر ها یا مانیتور های مورد استفاده در تجهیزات مدار بسته را می توان به دو دسته زیر تقسیم بندی نمود:

  1. مانیتور های دفتری یا اداری: برای کاربری های اداری بهتر است از مانیتور های معمولی استفاده نمود که از لحاظ هزینه نیز مقرون به صرفه تر بوده و نیاز کاربر را نیز برطرف می کنند. البته این مانیتور ها تنوع بالایی داشته و در مدل های مختلفی تولید می شوند. توصیه می شود برای انتخاب بهتر به نوع کاربری، نوع دوربین های مورد استفاده و همچنین کیفیت و کنتراست دلخواه توجه نمایید.
  2. مانیتور های صنعتی: مانیتور های صنعتی معمولا بسیار مقاوم بوده و بدنه آنها از جنس فلز است. همچنین این مانیتورها در اندازه هایی بیشتر از 14 اینچ تولید می گردند.

مانیتورهای صنعتی

مانیتورهای صنعتی در واقع تلویزیون های بزرگی هستند که در مشاغل و صنایع مختف از جمله  سیستم های نظارتی مداربسته مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی برای آنکه امکان مشاهده تصاویر به صورت زنده یا ذخیره شده در دستگاه ضبط DVR یا NVR را داشته باشید نیازمند یک مانیتور یا نمایشگر هستید.

مانیتورهای صنعتی از زمره جدیدترین تکنولوژی نمایشگر های صفحه تخت هستند و از جمله کالاهای مورد نیاز و رایج در صنایع مختلف به شمار می روند. اما به دلیل قیمت بالایی که دارند، کمتر مورد توجه قرار گرفته اند. مانیتور های صنعتی با مانیتور معمولی موجود در بازار از بسیاری جهات متفاوت هستند، که می توان به کنتراست و درخشندگی بالا، کنترل و مدیریت مانیتورها از طریق نرم افزار و امکان استفاده ی طولانی مدت از آنها اشاره نمود. تمامی مانتیورهای صنعتی هایک ویژن را از امن الکترونیک نمایندگی هایک ویژن در رشت بخواهید و برای کسب اطلاعات در مورد خرید دوربین مدار بسته در رشت با ما تماس بگیرید.

خصوصیات مانیتورهای صنعتی:

  1. کارکرد 24 ساعته: اغلب در برخی از مشاغل مانیتورها به دلیل حجم کاری بالا به صورت مدام روشن هستند. مانیتور های معمولی نمی توانند به صورت 24 روشن باشند و کاربر را با مشکلاتی از قبیل گرم شدن بیش از حد، سوختن برد و …مواجه می کنند.
  2. استاندارد حفاظت(IP): در انتخاب مانیتور های صنعتی باید به این نکته توجه نمود که دارای استاندارد IP باشند. تجهیزاتی که بر اساس استاندارد IP ساخته شده اند در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم بوده و آسیب کمتری می بینند.
  3. پشتیبانی از پورت های ورودی/خروجی مختلف: مانیتور های صنعتی از پورت های تصویری متعددی پشتیبانی می کنند. از جمله پورت های ورودی تصویر می توان به ورودی تصویر HDMI و VGA اشاره نمود.
  4. قابلیت تازه سازی تصویر نمایشگر: خصوصیت بارگزاری و رفرش تصویر در مانیتور صنعتی باعت میشود پیکسل ها کیفیت خود را حفظ کنند و در نتیجه تصویر با کیفیت بهتر ارائه می دهند.

تفاوت میان ویدئو وال و مانیتور صنعتی

ویدئو وال ها سیستم های نمایشی عریض و به هم چسبیده ای هستند که تصاویر را به صورت یکپارچه به نمایش می گذارند. باید بدانید که این نمایشگر ها با مانیتورهای صنعتی تفاوت هایی دارند و نباید آنها را به جای هم اشتباه گرفت. در زیر به برخی از تفاوت های آن اشاره می کنیم:

  1. قاب نمایشگرهای ویدئو وال بسیار نازک بوده و فاصله میان مانیتورها بین 3 تا 5 میلی متر است. چیدمان مانیتورها در کنار هم به ابعاد تصویر مورد نظر بستگی دارد و تعیین می کند که به چند عدد مانیتور نیاز می باشد.
  2. مانیتور های صنعتی اما قاب پهن تری داشته که اندازه بین 2.5 تا 4 سانتی متر دارند و مانند ویدئو وال قابلیت انطباق با چند مانیتور را ندارد.
  3. نمایشگر ویدئو وال از زاویه دید بسیار گسترده ای برخوردار است و توانایی نمایش یکپارچه و یا به صورت جداگانه تصاویر را دارد کاربرد ویدئو وال بیشتر در فرودگاه ها، مراکز نظارتی، استودیوهای پخش تلویزیونی و مراکز کنترل شهری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.