کابل برق دوربین مداربسته چیست؟

کابل برق در سیستم مداربسته نقش تامین برق دوربین های مداربسته را برعهده دارد. با توجه به نوع منبع تغذیه استفاده شده (منبع مجزا یا متمرکز) این کابل می تواند ولتاژ ۱۲ یا ۲۲۰ ولت را انتقال دهد.
برای انتقال برق دوربین ها معمولا از کابل ۰.۷۵*۲ یا ۱*۲ استفاده می کنند. در صورتی که تعداد دوربین خیلی زیاد باشد باید از کابلهای مناسب تر برای قسمت های مشترک سیستم استفاده کرد.
گاهی برای سهولت کار به جای استفاده از کابل از سیم نایلونی نیز برای تغذیه دوربین های استفاده می شود که معمولا مشکلی ایجاد نمی کند.

کابل های ترکیبی دوربین مداربسته

در حال حاضر کابل های ترکیبی به بازار آمده اند که می توانند جایگزین خوبی برای کابل های فعلی باشند ساختار این کابل ها به گونه ای است که دو عدد کابل کواکسیال برای انتقال دیتا و یک عدد کابل برق در کنار هم (با پوشش جداگانه) در کنار هم قرار دارند. استفاده از این نوع کابل در کاهش هزینه ها و سهولت در کابل کشی نقش بسزایی دارد.

معایب کابل ترکیبی

تنها اشکال موجود هنگام استفاده از این کابل ها در پروژه دوربین مداربسته خود برد پایین آنها است این کابل ها معمولا بردی مابین ۶۰ تا ۷۰ متر دارند و در متراژ های بالاتر چار نارسایی می شوند.

 

جدول جریان مجاز سیم های برق

سطح مقطع سیم جریان مجاز سیم چند رشته در لوله ۲۵درجه جریان مجاز سیم چند رشته در لوله ۴۵درجه جریان مجاز سیم چند رشته در هوای ۲۵درجه جریان مجاز سیم چند رشته در هوای ۴۵درجه جریان مجاز چند سیم یک رشته در هوای ۲۵درجه جریان مجاز چند سیم یک رشته در هوای ۴۵درجه
۰.۵mm ۷ ۴ ۱۲ ۷
۰.۷۵mm ۱۰ ۶ ۱۶ ۱۰
۱mm ۱۰ ۶ ۱۵ ۱۰ ۲۰ ۱۶
۱.۵mm ۱۵ ۱۰ ۲۰ ۱۵ ۲۵ ۲۰
۲.۵mm ۲۰ ۱۵ ۲۵ ۲۰ ۳۵ ۲۵
۴mm ۲۵ ۲۰ ۳۵ ۲۵ ۵۰ ۳۵

قیمت کابل برق با توجه به قطر مغزی آن و کیفیت کابل می تواند متفاوت باشد، اطلاعات تکمیلی در سایت امن الکترونیک نمایندگی هایلوک در گیلان موجود میباشد.

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات