چه دوربینی برای فضای شما مناسب است؟

دوربین های بیرونی برای محیط های خارج ساختمان جایی که معمولا دوربین در معرض عوامل محیطی از قبیل باد , باران , برف , گرد و غبار , سرما و گرمای شدید و… استفاده می شوند. این دوربین ها علاوه بر ساخت داخلی مناسب برای شرایط سخت آب و هوایی از کاورهای محافظ محکم که در داخل آنها از فن و هیتر مخصوص بهره می برند استفاده می کنند.
دوربین های مدار بسته داخلی برای محیط های داخل ساختمان مانند اتاق ها,فروشگاهها, ادارات, راهروها, پارکینگ های سرپوشیده, …. که بطور معمول برای این محیط ها از دوربین های دام استفاده می شود.
دلیل این انتخاب آن است که اولا زاویه دید دوربین مشخص نیست و دوم اینکه افراد ثانی براحتی قادر نخواهند بود زاویه دید آن را دستکاری کنند.
برای اتاق هایی با متراژ کمتر از ۱۲متر بهتر است از دوربین هایی با لنز ثابت استفاده شود (دوربین های دام).

برای اتاق هایی با متراژ بیشتر از ۱۲متر مانند سالن های کنفرانس بهتر است از دوربین هایی با لنز وریفوکال که البته به صورت دام می باشند استفاده شود.
راهرو ها و ورودی ها:
با توجه به اینکه این مکان ها از نظر امنیتی در درجه بالایی می باشند لذا بهتر است در شب و در تاریکی مطلق نیز تصویری قابل قبول به شما ارائه دهند. به همین منظور دوربین های دید در شب که بوسیله دیودهای الکترونیکی که اشعه مادون قرمز از خود ساتع میکنند پیشنهاد می شود.

مکانهایی نیز هستند مانند ورودی های اصلی ساختمان که بطور معمول بین دو محیط داخل و خارج تفاوتهایی از نظر نوری وجود دارد. برای چنین محیط هایی دوربین های واید داینامیک ارائه می شوند که خاصیت خنثی کردن این اختلاف نور را دارند.
فضاهای بیرونی ساختمان: (فضاهای باز, پیاده رو ها, پارکینگ ها)
این محیط ها مستلزم داشتن دوربین هایی هستند که لنز وریفوکال , کاور , و قابلیت دید در شب بودن را دارا باشند.

اما برای پارکینگ های عمومی که علاوه بر نظارت, ورود و خروج خودروها نیز هائز اهمیت است, از دوربین های کارلایسنس (پلاک خوان) استفاده می شود. این دوربین ها بوسیله نرم افزار مخصوص خود, توانایی ثبت پلاک خودروها را دارا می باشند.
سالن های صنعتی:
سالن های صنعتی مکانهایی وسیع هستند که مطمئنا شما نمیتوانید بوسیله دوربین های معمولی تمامی محیط را پوشش دهید. برای این منظور دوربین های اسپید دام که قابلیت زوم اپتیک تا ۳۶ برابر و نیز چرخش حول محور افقی تا ۳۶۰ درجه و محور عمودی تا ۹۰ درجه رادارا می باشند توصیه می شود. این دوربین ها به ۲نوع داخلی و خارجی عرضه شده که هم در داخل محیط و هم در خارج و در برابر بارندگی مقاوم می باشد.

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات