چرا دوربین مدار بسته و چگونه انتخاب کنیم ؟

چرا دوربین مدار بسته و چگونه انتخاب کنیم ؟

زمانی که نام دوربین مداربسته آورده میشود برای بسیاری ما این نام مترادف با امنیت است بشر از بدو حیات خود همواره سعی نموده است که برای خود محیطی امن را ایجاد نماید و از این رو همواره و در همه جا سعی کرده است با داشته و دانش خود در جهت امنیت بیشتر خود قدم بردارد.

در دنیای فعلی که ما در آن زندگی میکنیم یکی از مؤلفه های اصلی زندگی و توسعه یافتگی هر جامعه ایی را با میزان بهره مندی افراد آن از امنیت می سنجند اما  واژه امنیت خود دارای فروعات و مشتقات فراوان است که نه در حوصله بحث ماست و نه لازم به توضیح در این مجال.

شاید در قدیم برای بسیاری از ما صدای سوت نگهبان شبانه محلات و بازارها امری معمول باشد که به حفاظت از حریم مربوطه و محوله می پرداخت اما ذات بشر همانگونه که دارای موارد استثنایی است دارای نقاط ضعفی نیز می باشد شما حتی اگر بهترین نگهبانان را داشته باشید اما در نهایت آنها نیز انسان و دارای خطاهای انسانی با ضریب کم و یا زیاد مربوط به خود هستند بنابراین ضریب امنیتی که حلقه محافظ انسانی می تواند ایجاد نماید رخنه پذیر و به دلیل ساختار ذهنی افراد حتی در هنگام وقوع حادثه ایی و مشاهده عینی آن امکان بازیابی صد در صد را ندارد.

دوربین های مداربسته برای ما محافظان و پاسداران 24 ساعته ایی هستند که می توانند با بهترین و بالاترین سرعت عمل در جهت حفظ منافع مان از آن استفاده کنیم ، برای خرید دوربین مدار بسته در رشت و دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد سیستمهای نظارت تصویری به امن الکترونیک نمایندگی هایک ویژن در رشت مراجعه کنید.

دوربین های مداربسته که آنها را در حالت مخفف CCTV  می نامند در اصل محافظان منافع ما هستند که همواره بیدارند اما به هر حال این ما هستیم که می توانیم با داشتن مقداری دانش در این زمینه از میان این محافظان همیشگی بهترین را برگزینیم.از سوی دیگر دوربین های مداربسته می توانند برای ما ناظران بیداری باشند که در محیط کاری مان با افزایش نظارت بر کارکنان راند مان کاری را بالا برده و سبب ایجاد منفعت اقتصادی بیشتری برای ما گردند.

انتخاب دوربین مداربسته مناسب دارای مؤلفه های گوناگونی است که در سلسله یادداشت های خود سعی می نماییم زوایای مختلف آن را برای شما دوستان ارجمند بیش از پیش بشکافیم.

اما به عنوان اولین و راهبردی ترین نکته توجه نمایید که در انتخاب دوربین مداربسته ما بایستی تعریف و تصور درستی از کاربری مورد نیاز و همچنین موقعیت محل مورد نظر خود داشته باشیم تا بتوانیم از طریق آن بهترین صورت ممکنه را برای خود فراهم نماییم.

دوربین های مداربسته در حال حاضر در سطح جهان دارای هزاران نوع و هزاران شرکت سازنده است اما انتخاب در میان آنها باید به شکلی باشد که برای ما بهترین کارایی را داشته باشد تا بتوانیم از آن بهره لازم را ببریم.

شما ممکن است برای حراست از فروشگاه خود دوربینی را نصب کرده باشید با هزینه گزاف اما در وقوع سرقت در هنگام بازبینی متوجه گردیم که تصاویر ضبط شده فاقد کیفیت بهره برداری توسط مامورین انتظامی جهت کشف مجرمین باشد که این امر قطع به یقین نه تنها می تواند به شما ضرر مالی برساند بلکه حتی می تواند لطمات جبران ناپذیر روحی را به همراه داشته باشد پس این امر را مورد توجه خود قرار دهید که صرف وقت جهت انتخاب دوربین مداربسته مناسب نه تنها اتلاف وقت و زمان نیست بلکه به نوعی بیمه گری آینده کری شماست.

قبل از نصب هر سیستم دوربین مداربسته ایی تعریف و خواسته های خود را از این سیستم برای خود ترسیم کنید و نکات لازمه را یادداشت و آنها را کلی راه خود قرار دهید و انتخاب خود را برحسب پاسخگویی بر این نیازها قرار دهید.