پایه (BRACKET) در دوربین مدار بسته

پایه ( Bracket ) در دوربین مدار بسته

یکی دیگر از لوازم جانبی، پایه است. دوربین مدار بسته جهت فعالیت باید روی پایه قرار گیرند. دوربین cctv  بر حسب نوع عملکرد درون کاور قرار می گیرد و کاور هم روی یک پایه قرار گرفته و در محل مربوط نصب می شود. اما در بسیاری از موارد به کاور نیازی نیست. در این حالت پایه دوربین روی دوربین نصب می شود. پایه بر دو نوع است :

  • پایه دوربین

 

  • پایه کاور

 

پایه کاور باید با کاور و دوربین همخوانی داشته باشد. پایه ها از نظر وزنی که می توانند عمل نمایند، به دسته ها یی مختلفی تقسیم بندی می شوند که این خود نیز حائز اهمیت است .

پایه ها در سیستم cctv بر دو نوع هستند :

  • ثابت
  • متحرک

پایه های ثابت قابلیت کنترل به صورت اتوماتیک را ندارد و معمولا به صورت دستی باید تنظیم شوند. این پایه ها در انواع مختلفی مانند : بزرگ، کوچک، سقفی، و دیواری وجود دارند .

پایه متحرک

 

یکی دیگر از لوازم جانبی دوربین پایه متحرک است که در هنگام خرید با دوربین cctv  عرضه نمی شود و باید در صئرت نیاز آن را خریداری نمود. از این پایه متحرک زمانی استفاده می کنیم که بخواهیم با کمترین تعداد دوربین بیشترین محدوده را تصویر برداری کنیم. این پایه ها بر دو نوع هستند :

  • افقی ( Pan )
  • افقی – عمودی ( Pan – Titt )

پایه ( Pan ) فقط حرکت افقی از سمت چپ به راست یا راست به چپ را دارد و پایه افقی – عمودی ( Pan – Titt ) هم حرکت افقی از سمت چپ به راست و بالعکس و حرکت عمودی از بالا به پایین و پایین به بالا را اجرا می کند .

پایه پن یا پن – تیلت به علت نوع عملکرد خود به یک ولتاژ مناسب که می تواند ۲۴ VDC-AC  و یا ۲۲۰ AC  باشد، نیاز دارد. این پایه توسط یک کابل رابط به دوربین cctv  متصل می شود .

کابلی که از پایه متحرک برای دوربین رفته برای دریافت تصویر است تا زمانی که دوربین در حال چرخش است کابل آن قطع نشود – پس – خروجی تصویر برای مانیتور را از ذوی موتور می گیریم .

پایه پن و پن تبلت به طور کلی از دو قسمت تشکیل شده است :

  • ثابت
  • متحرک

از آنجایی که این پایه ها می توانند ۳۶۰ درجه بچرخند. این موضوع باعث پیچیده شدن سیم به دور پایه می شود پس باید حتما برای پایه زاویه تعریف کنیم – تعریف کردن زاویه به این شکل است که ابتدا زاویه مورد نظر را انتخاب می کنیم سپس دوربین را بر روی پایه سوار می کنیم. آنگاه پایه را به برق وصل می کنیم به محض اینکه دوربین به وسط زاویه دلخواه رسید پایه را متوقف می کنیم. حال به داخل موتر نگاه می کنیم ۰ بین قسمت متحرک و ثابت ) در آنجا یک میکروسوئیچ وجود دارد اکنون میکرو سوئیچ وسط زاویه دلخواه قرار گرفته است، دو عدد خار محدود کن یکی در سمت راست میکروسوئیچ و دیگری در سمت چپ به اندازه مساوی در هر دو طرف قرار می دهیم با این کار با چرخش میکروسوییچ به خار اصابت کرده و تغییر جهت می دهد. حال ما توانسته ایم دوربین مدار بسته را فقط در زایه ای که می خواهیم به حرکت درآوریم .

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات