قابلیت فیس کپچر تنها توانایی تشخیص صورت افراد را دارد و قابلیت آنالیزچهره افراد مختلف در آن وجود ندارد. اما  Face Detection یا  شناسایی چهره، عملکرد هوشمندانه و پیشرفته تری دارد و امکان تشخیص چهره های مختلف در آن امکان پذیر است.
برای مثال زمانی که چهره فردی توسط دوربین شناسایی می شود، در صورت ورود فرد مورد نظر به قسمت های متفاوت مجموعه، امکان tracking یا ردیابی آن فرد در هر لحظه وجود دارد. و در صورت ورود به مکان های غیر مجاز با تعبیه دستگاه آلارم، می توان اطلاع رسانی مربوطه را انجام داد.

مزایای تشخیص چهره یا Face Detection در دوربین مدار بسته:

1-جمع آوری شواهد:
اگر می خواهید از سیستم نظارتی خود برای جمع آوری شواهد استفاده کنید، دوربین های دوربین مدار بسته تشخیص چهره  هایک ویژن کمک زیادی به شما می کنند. اگر در دفتر کار خود اختلاف نظر و یا مشکلاتی دارید، بهتر است از این دوربین ها استفاده کنید تا بتوانید مدرک کافی برای مشاهده اتفاقاتی که رخ داده است داشته باشید.

2. از وقوع جرم جلوگیری می کنند:
همه انواع سیستم های نظارتی می توانند به جلوگیری از وقوع جرم و جنایت کمک کنند. اما دوربین های تشخیص چهره هایک ویژن در این زمینه بسیار بهتر عمل می کنند. زیرا مجرمان از ترس آنکه چهره شان تشخیص داده شود ترسیده و کمتر مرتکب جرم می شوند.

3. نظارت بهتر بر فعالیت ها و رخدادها:
فعالیت و رخداد های زیادی وجود دارند که روزانه در یک ساختمان بوقوع می پیوندند. زمانی که سیستم نظارت خود را با دوربین های تشخیص چهره هایک ویژن ارتقا می دهید می توانید نظارت بهتری بر فعالیت افراد درون سازمان خود داشته باشید.