ویژگی هوشمند شمارش افراد یا people counting ما را از قلمرو دوربین های‌‌ مداربسته سنتی به راه‌حل‌های جدید می‌برد. برندهایی مانند برند دوربین هایک ویژن Hikvision که برند شماره یک دنیاست و برند دوربین مداربسته های لوک که سری محصولات جدید کمپانی Hikvision است و همینطور دوربین‌های سری لمور و منتیس از برند دوربین هیرو Hero که یک محصول ایرانی و ساخت شرکت آسان تجارت نماینده هایک ویژن ایران می‌باشند به این قابلیت مجهز هستند. شرکت آسان تجارت با ۸ سال سابقه درخشان در زمینه‌ی واردات، فروش، نصب و مشاوره محصولات Hikvision موفق به تولید سری‌های دوربین هیرو شده است. سری منتیس و لمور دوربین هیرو Hero با وجود قیمت رقابتی و مناسب ویژگی‌های هوشمند متفاوتی را به شما ارائه می‌کنند که شمارش افراد تنها یکی از این موارد است.

همانطور که از نامش پیداست ویژگی هوشمند شمارش افراد people counting می‌تواند تعداد افرادی که از ساختمان شما خارج می‌شوند یا به آن وارد می‌شوند را محاسبه نماید و گزارشات را براساس زمان جمع‌آوری نماید. بنابراین شما به سادگی می‌توانید اطلاعات دقیق و مفیدی بر اساس حجم افراد عبوری به دست آورید.

این یک ویژگی فوق‌العاده برای خرده‌فروشان، فروشگاهها و مراکز خرید است که نیاز به به اطلاعات دقیق درباره اینکه چه کسانی و در چه زمانهایی از کسب‌وکار آنها دیدن کرده‌اند  را در اختیار آنها قرار می‌دهند. این تنظیمات به یک دوربین هوشمند تحت شبکه با یک میکرو SD برای ثبت اطلاعات و سنسورهای مجزا برای شناسایی حضور انسان نیاز دارد. قابلیت شمارش افراد people counting زمانیکه دوربین مداربسته و سنسور‌ها در یک ورودی اصلی یا در ورودی نصب می‌شوند بهترین کارایی را دارد.

خرده فروشی‌ها و مراکز تفریحی به اطلاعات دقیق درباره مراجعین به عنوان نیازهای کلیدی برای کسب‌و‌کار خود نیاز دارند. بعضی از سیستم‌های شمارش افراد people counting نه تنها تعداد افرادی که به یک محل وارد می شوند را شمارش می‌کنند بلکه می‌توانند مراجعینی که برای اولین بار یا چندمین بار مراجعه کرده‌اند را محاسبه نماید، علاوه بر این می‌تواند میانگین مدت زمان حضور و تعداد دفعات مراجعه را نیز محاسبه کند.

سیستم‌های شمارش افرد / اشیا people counting / object counting چگونه کار می‌کنند

ویژگی هوشمند شمارش افراد people counting در واقع تعداد افرادی که در فروشگاهها، مدارس، بانک‌ها، اماکن ورزشی، مراکز حمل‌ونقل، زندان‌ها، موزه‌ها، اماکن تفریحی، و توریستی، فرودگاهها، نمایشگاهها و … حضور می‌یابند را شمارش نماید.

دوربین‌ های مداربسته در سیستم‌های شمارش افراد people counting از لنزهای استانداردی استفاده می‌کنند که می‌توانند هم به صورت مستقل فعالیت کنند و هم با اتصال به یکدیگر از طریق شبکه به تولید یک نقشه کلی از تمامی فضاهای تحت پوشش مورد استفاده قرار گیرند. نمایندگی هایک ویژن در گیلان و هایلوک در گیلان ارائه دهنده این نوع از دوربینها میباشند که برای دریافت اطلاعات تکمیلی میتوانید با مهندسان فروش دورببین مدار بسته در رشت و در امن الکترونیک تماس بگیرید.

این سیستم‌ها در واقع ورودی‌ها، خروجی‌ها، صف‌ها و مدت‌زمان انتظار را برای شما شناسایی و ضبط می‌کنند تا به شما این امکان را بدهند که مدت‌زمانی که افراد در یک مکان توفق کرده‌اند و اینکه چند وقت یکبار این مکان مورد مراجعه قرار گرفته است را شناسایی نمایند.

ویژگی هوشمند شمارش افراد people counting به شما این فرصت را خواهد داد تا اثربخشی چیدمان نمایش محصولات را محاسبه نموده، یک چیدمان را با چیدمان دیگر مقایسه کنید، دکوراسیون جدید فروشگاه را ارزیابی کرده، مدت‌زمان ایستادن افراد در صف را محاسبه کرده و گردش افراد در فروشگاه را دنبال کنید و مشخص کنید اغلب مشتریان از چه نقطه‌ای بازدید خود را شروع و در چه نقطه‌ای به اتمام رسانده‌اند. این مسئله کمک زیادی به چیدمان محصولات در فروشگاههای مختلف خواهد نمود.