نصب دوربین مدار بسته

قبل از هر چیزی باید جواب این سوال را برای خودمان  روشن کنیم که اصلا برای چه می خواهیم دوربین نصب کنیم ؟
علت نصب دوربین مداربسته در رشت در موارد بسیاری است اما ما در اینجا  چند تا از مهمترین دلایل را که سبب می شود شما در محل کار یا خانه و… ،  دوربین مدار بسته نصب کنید، با شما به اشتراک می گذاریم.

۱.زیرنظر داشتن مجرمان

با داشتن دوربین مدار بسته در محل، می توان مطمئن بود، اگر زمانی در محل مورد نظر، جرمی اتفاق افتاد، با استفاده از فیلم های دوربین مدار بسته بتوان، برای اثبات جرم اقدام کرد.

۲.جلوگیری از اشتباهات یا رفتار خلاف قانون کارکنان

کارکنان با دیدن دوربین های مخفی نمی توانند هر اشتباهی را انجام دهند و بیش از پیش مواظب اعمال و رفتار خود هستند ، زیرا می دانند تحت نظر هستند.
۳.موثق بودن عکسها و فیلم های دوربین مدار بسته در مراجع قانونی
عکس ها و فیلم هایی که با دوربین های مدار بسته ی محل وقوع جرم، گرفته شده اند از نظر قانون بسیار مورد قبول هستند.

۳.مراقبت از کودکان و سالمندان

وقتی شما از سالمندان یا کودک دلبندتان دور هستید، می توانید امنیت خانه را با کمک دوربین های مداربسته ، زیر نظر داشته باشید.

۴.مراقبت از محل کار از راه دور

برای مواقعی که مجبور به ترک محل کار خود هستید ( مسافرت کاری ، تعطیلات و..) با داشتن تصاویر دوربین ها بر روی گوشی همراه خود (انتقال تصویر ) با خیال راحت به امور خود برسید.

۵.آرامش و امنیت بیشتر کارکنان

بسیار مهم است که کارکنان شما، با وجود سیستم های امنیتی احساس آرامش و امنیت می کنند و از اینکه مورد هجوم واقع شوند یا حرفشان را کسی باور نکند، آرامش خاطر دارند.

۶.ایجاد انگیزه برای کارکنان

داشتن سیستم های مدار بسته در محل کار می تواند سبب ایجاد انگیزه برای کارکنان شود، آنها با اطلاع از اینکه کلیه فعالیت هایشان زیر نظر است، سعی می کنند تا بهتر رفتار کنند و در جهت ارتقای شغلی و رفتاری خویش تلاش کنند.

۷.کاهش ضرر و زیان مالی در هنگام بروز حوادث

در مواردی که حادثه ای رخ می دهد، جلوگیری از ادامه ی هر لحظه ی حادثه، در کاهش تلفات مالی و جانی مهم است.

۸.اطمینان بیشتر مشتری

وقتی مشتریان به بانک یا فروشگاهی وارد می شوند که در آنجا دوربین های مدار بسته وجود دارد، احساس امنیت بیشتری می کنند و با اطمینان و اعتماد بالایی در آن محل اقدام به انجام کارهای خود می کنند. آنها می دانند که همه چی تحت کنترل و نظارت است و این سبب بروز احساس بهتری می شود.

نصب دوربین مدار بسته از نظر قانونی چگونه است؟

 

حال که با دلایل ضرورت نصب دوربین آشنا شدیم، این سوال پیش می آید که در کجاها می توان دوربین نصب کرد ؟ آیا منع قانونی برای نصب دوربین مدار بسته در رشت وجود دارد؟
در پاسخ باید گفت به طور کلی نه تنها نصب دوربین مدار بسته در رشت به وسیله مراجع قانونی رد نشده بلکه در راستای پیشگیری از وقوع جرائم توسط بزه کاران بسیار موثر است. با این حال در شرایط خاصی استفاده از دوربین مدار بسته ممنوع است.

 محل های متفاوت نصب دوربین مدار بسته از نظر قانونی

 

نصب دوربین مدار بسته در محیط عمومی:

نصب دوربین مدار بسته هایک ویژن در رشت در محیط های عمومی برای امنیت بیشتر، تاکنون هیچ گونه منع قانونی نداشته است مگر در مواردی خاص که مجاورت با مکان های خاصی  مانند مناطق نظامی و یا امنیتی، باعث ایجاد محدودیتی شده باشد.

نصب دوربین مدار بسته در ساختمان ها:

نصب دوربین مدار بسته هایلوک در گیلان و در مشاعات ساختمان ها، مانند پارکینگ، حیاط، راه پله، پشت بام و غیره… منع قانونی ندارد و تنها رضایت ساکنین ساختمان کافیست.

نصب دوربین مداربسته هایلوک در رشت و در محیط های خصوصی:

طبیعتا رعایت حریم خصوصی و شخصی افراد از نظر قانونی دارای اهمیت بسیار ویژه ای است ، درمحیط هایی که به حریم شخصی افراد مربوط می شود (محیط داخلی منزل، اتاق خواب افراد و…) نصب دوربین مداربسته  دارای اشکال است و برای نصب دوربین در این گونه محیط های خصوصی، حتما باید مجوزهای رسمی داشته باشید.

دوربین مدار بسته مخفی:

  نصب دوربین مدار بسته مخفی بدون داشتن مجوز قانونی حتی در منزل خود فرد، جرم تلقی میشود و از لحاظ قانونی امکان پیگرد قضایی و پرداخت جریمه های سنگین را در پی دارد. به همین دلیل بهتر است در هنگام نصب دوربین مدار بسته در محیط، اطلاع رسانی کتبی انجام گیرد تا همه اشخاص از وجود دوربین مطلع باشند. در صورتی که نیاز به نصب دوربین مدار بسته بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است، باید با مراجعه به نیروی انتظامی پس از طرح شکایت در مراجع ذیصلاح قانونی و کسب مجوزهای لازم، اقدام به نصب دوربین مدار بسته در محل مورد نیاز کنید.
۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات