دوربین مداربسته بی سیم

نصب دوربین مداربسته را تا حد ممکن کارآمد انجام دهید

“چگونه دوربین های مدار بسته را در خانه نصب کنیم؟

چه کسی می تواند نصب دوربین مدار بسته را انجام دهد؟

برای نصب سیستم نظارت تصویری در داخل / خارج از خانه چه چیزی لازم است؟

در حالی که شما تجهیزات بهتر نظارت را انتخاب می کنید ، مشکلات نصب دوربین امنیتی خانه (سیستم) مرتباً بروز می کند. سوراخکاری ، راه اندازی سیم و کابل در داخل و خارج از آپارتمان ممکن است زیبایی ساختمان شما را از بین ببرد.

جای نگرانی نیست

در اینجا دستورالعمل های تخصصی در مورد نحوه نصب دوربین های امنیتی خانه بی سیم در داخل و خارج از خانه وجود دارد.

فهرست:

 • قسمت ۱: آماده سازی های نصب دوربین ها و سیستم های مدار بسته
 • قسمت ۲: مراحل نصب دوربین های فیلمبرداری سیمی و بی سیم
 • قسمت ۳: نصب دوربین های امنیتی در نتیجه گیری در داخل و خارج

قسمت ۱: آماده سازی نصب دوربین امنیت خانگی

قبل از اینکه خودتان یک پروژه نظارت تصویری را شروع کنید ، خواه یک  دوربین امنیتی بی سیم باشد  یا یک  دوربین PoE IP ، موارد مختلفی وجود دارد که شما باید از قبل آماده و برنامه ریزی کنید.

شماره ۱ : بدانید دقیقاً چه نوع دوربین مداربسته خانگی را تنظیم می کنید !

روند نصب با توجه به انواع مختلف دوربین ها و سیستم های نظارت تصویری متفاوت است .

دوربین مداربسته باسیم در مقابل دوربین مداربسته بی سیم ، کدام یک را انتخاب کنید؟ این به نیازهای امنیتی خاص شما بستگی دارد. برای انعطاف پذیری و نصب آسانتر ، دوربین های امنیتی WiFi ، به ویژه دوربین های مجهز به باتری را تهیه کنید ، در حالیکه برای سیگنال های پایدار شبکه از دوربین های PoE IP استفاده می کنید .

دوربین های مداربسته دارای باطری که قطعا بهترین انتخاب شماست ،  اگر شما می خواهید از کابل کشی و کثیفکاری خلاص شوید ، به ویژه هنگامی که نصب دوربین در خارج از آپارتمان است . ۱۰۰% نصب دوربین های مداربسته شما بدون سیم انجام خواهد شد . می توانید احساس راحتی کنید و آن را در هر مکان ، داخلی و خارجی ، روی یک قفسه ، میز قرار دهید یا آن را روی دیوار نصب کنید بدون اینکه سیمی از دورا به برق وصل کنید .

دوربین های امنیتی خانگی را خود نصب کنید

شماره ۲ : تصمیم بگیرید که کجا دوربین های امنیتی داخلی و خارجی را نصب کنید!

دانستن اینکه  دوربین های امنیتی خانه خود را در کجا قرار دهید ،  تعیین می کند که آیا می توانید اثربخشی دوربین خود را به حداکثر برسانید. درب جلو ، درب عقب و پنجره رو به خیابان بهترین مکان ها و موقعیت های پیشنهادی کارشناسان امنیتی هستند.

شماره ۳ : ابزارها و موارد نصب دوربین مداربسته را برای نصب آسان آماده کنید!

به طور کلی ، ابزارهای مورد نیاز برای نصب شامل پیچ ، کابل ، آداپتور برق یا منبع تغذیه ، دریل برقی و مته و سایر موارد است . اگر یک دوربین مداربسته (سیستم) همه را در یک پکیج دارید ، انواع پیچ نصب مواد ضروری معمولاً در جعبه دوربین وجود دارد.

قسمت ۲ : نحوه نصب دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی و حفاظتی خانگی بی سیم توسط خود شما

راه اندازی سیستم نظارت تصویری که خودتان انجام می دهید برای خانه آنقدرها هم که فکر می کنید پیچیده نیست . ۵ مرحله آسان زیر ، نصب هر دو دوربین خانگی بی سیم و دارای WiFi را آسان می کند ، حتی اگر برای اولین بار سیستم نظارت بر خانه خود را فراهم میکنید .

توجه : برای  دوربین مداربسته خانگی بی سیم ، پیشنهاد می کنم قبل از شروع نصب در داخل یا خارج ، تنظیمات WiFi آن را پیکربندی کنید ، در حالی که برای  دوربین PoE IP ، هیچ قانون خاصی در این مورد وجود ندارد.

مرحله ۱. نقاطی را که دوربین ها دارای دید واضح و منبع تغذیه پایدار هستند بررسی کنید

این اولین قدم مهم در نصب خودکار سیستم های  نظارت بر خانه است . هنگام تصمیم گیری درباره مناطقی که می خواهید دوربین را در آن قرار دهید ، به جزئیات زیر توجه کنید :

 • برای اطمینان از دید واضح و گسترده تر دوربین ، دوربین را کمی بالاتر نصب کنید. برای صرفه جویی در هزینه ، هرچه بیشتر ورودی ها را با استفاده از کمترین تعداد دوربین پوشش دهید .
 • دوربین امنیتی را در مکانی قرار دهید که از دسترس افراد متجاوز و سارقان منزل یا بچه های بازیگوش دور باشد.
 • از قرار دادن دوربین به سمت نور جدا پرهیز کنید چرا که باعث افت کیفیت ، انعکاس نور در تصویر و عدم تصویر برداری مناسب می شود .
 • دوربین ها را نزدیک منبع تغذیه قرار دهید. حتی یک دوربین فیلمبرداری بی سیم نیز به منبع تغذیه نیاز دارد.
 • براکت نصب مورد نیاز دوربین را در زیر لبه قرار دهید . این به  محافظت از دوربین های امنیتی در فضای باز در برابر شرایط  سخت و متغیر هوا کمک می کند.
 • بهتر است دوربین مداربسته امنیتی زیر پنجره نصب نشود. در غیر این صورت ، ممکن است انعکاس IR به تصاویر و فیلم های بیش از حد نوردهی منجر شود .
 • از نصب دوربین های مداربسته خود در محل زندگی همسایگان ، حمام یا مکانهایی که مردم انتظار دارند از حریم خصوصی برخوردار شوند ، خودداری کنید.

Best CCTV Camera Installation Services In Dubai | FR-IT Solution

مرحله ۲. دوربین های امنیتی خانه خود را روی دیوار نصب کنید

سوراخکاری کنید تا دوربین خود را بر روی دیوار ، سقف و نقاط دیگری که برای نصب دوربین تعیین کرده اید پیچ ​​کنید. و سپس دوربین خود را در موقعیت مناسب و زاویه l,vnkzv قرار دهید. همیشه بخاطر داشته باشید که هنگام قرارگیری دوربین امنیتی ، بهترین تشخیص حرکت را به شما می دهد.

دوربین های مداربسته امنیتی دارای یک بسته کامل شامل ، مثلاً دوربین های IP ، براکت های نصب و پیچ هستند .

در اینجا یک فیلم نصب دوربین مدار بسته ارائه می شود که دستورالعمل های گام به گام در مورد  نصب دوربین مداربسته IP امنیتی دام را ارائه می دهد :

 

مرحله ۳. سیمها و کابلها را برای نصب دوربین مداربسته فراهم کنید

به نظر می رسد سخت ترین قسمت نصب دوربین مداربسته اجرای سیم ها و کابل های دوربین امنیتی است.

قبل از شروع ، باید مسیر سیم دوربین مداربسته را تعیین نمائید  ، به ویژه هنگامی که قصد نصب دوربین در چندین مکان را دارید ، مانند: راهروها ، زیرزمین ، پارکینگ ، از طریق اتاق زیر شیروانی ، زیر شیار ، در حفره سقف.

مکان هایی را که سیم ها از آن عبور می کنند سوراخ کنید و اگر نصب را در یک خانه دو یا سه طبقه انجام می دهید ، نزدیکترین مسیر را در نظر بگیرید. تمام انتهای کابلهای دوربین را روی مکان هایی که سوراخ کرده اید فشار دهید. به این ترتیب می توانید سیم ها را پنهان کرده و از فرسودگی آنها جلوگیری کنید. همچنین می توانید اتاقی را انتخاب کنید که می خواهید تمام کابلهایتان در آن قرار گیرد .

نصب دوربین مداربسته

 

هر یک از سیم های کابل نیز از دو سیم با اتصالات خود تشکیل شده است . یکی از سیم ها برای منبع تغذیه خوب در نظر گرفته شده است. مورد دیگر نیز برای ضبط کننده فیلم در نظر گرفته شده است. برای منبع تغذیه ، می توانید یک منبع تغذیه واحد برای سیم ها ایجاد کنید یا هر یک از آنها را روی پریزهای مختلف وصل کنید . هنگامی که سیم های ضبط به ضبط کننده DVR / NVR متصل شدند ، اکنون به مانیتور متصل می شوند. اینجاست که می توانید تمام تصاویر گرفته شده توسط دوربین ها را مشاهده کنید.

همچنین توجه داشته باشید که مهم است که بعد از چیدمان کابل ها ، کابل دوربین و سوراخ های دوربین را از چشم پنهان کنید.

در اینجا به چند نکته توجه کنید :

• سوراخ ها را با مواد ضد آب مانند سیلیکون پر کنید.

• برای پنهان کردن سوراخ ها ، پوشش های بیرونی ضد آب یا بوشهایی را اعمال کنید.

• از جعبه های اتصال برای پنهان کردن کابل ها ، اتصالات و سوراخ ها استفاده کنید.

• برای مخفی کردن سیم های دوربین مداربسته از یک لوله پلاستیکی یا فلکسی استفاده کنید.

 

مرحله ۴. دوربین های مداربسته را با اتصال به منبع تغذیه روشن نمائید .

بعد از مراحل سیم کشی ، مرحله بعدی اتصال سیستم دوربین مداربسته منزل است و بررسی کنید که آیا می تواند با موفقیت منبع تغذیه را تأمین کند.

 • نمودار اتصال دوربین امنیتی PoE :

سیستم دوربین امنیتی سیمی را نصب کنید

 • نمودار اتصال دوربین IP بی سیم :

سیستم دوربین امنیتی بی سیم را نصب کنید

فراموش نکنید که ضبط کننده نمایش و مانیتور به منبع تغذیه مناسب نیاز دارند. شما همچنین می توانید سوکت های خاص آنها را ایجاد کنید یا آنها را به همان منبع تغذیه دوربین ها متصل کنید.

علاوه بر این ، شما همچنین باید فکر کنید که در صورت قطع ناگهانی برق چه تدبیری باید اندیشید . این زمانی است که سارقان سعی می کنند منبع تغذیه خانه شما را قطع کنند. به همین علت اطمینان حاصل کنید که سیستم امنیت خانه به یک UPS یا باتری متصل است. به این ترتیب ، می تواند به صورت ثابت یا حتی در چنین شرایطی هم کار کند.

 

مرحله ۵. دوربین مداربسته نصب شده خود را تنظیم کنید!

راه اندازی دوربین مدار بسته آخرین مرحله در یک فرآیند کامل نصب دوربین مداربسته امنیتی مسکونی است که خودتان نیز میتوانید انجام دهید. شما می خواهید توسط تلفن های هوشمند ، رایانه ها به دوربین فیلمبرداری خود دسترسی پیدا کنید. برخی از تولیدکنندگان دوربین مداربسته که خود نصب می کنند ، برای دسترسی به دوربین شما در هر کجا که هستند ، نرم افزارهای برنامه و دسکتاپ را ارائه می دهند. این ویژگیهای نظارتی را که روی برنامه مشتری تنظیم شده است ، از جمله نمایش زنده ، تشخیص حرکت ، ضبط ویدئو ، بزرگنمایی یا کوچک نمایی و موارد دیگر متناسب با نیازهای خود دریافت کنید.

برای دوربین ها و سیستم های نظارت بی سیم ، باید  حساسیت تشخیص حرکت  و  مناطق تشخیص حرکت خاص  را تنظیم کنید تا هشدارهای دقیق را در برنامه و مشتری رایگان خود دریافت کنید. ایمیل ها و اعلان های هشدار دهنده به محض ورود به خانه یا اتفاق غیرمنتظره برای شما ارسال می شود.

 

قسمت ۳: نتیجه گیری از نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته در فضای باز

راه اندازی سیستم نظارت تصویری خانگی می تواند یک تجربه سرگرم کننده و آسان باشد. همیشه به خاطر داشته باشید که تعداد زیادی سیستم امنیتی به همراه دوربین مداربسته برای انتخاب وجود دارد و همچنین بسیاری از فروشگاه های آنلاین امنیت و سیستم های حفاظتی اعم از دوربین های مداربسته وجود دارد که امن الکترونیک یکی از آنهاست . با انتخاب دوربین طراحی شده برای کاربران ، یک دوربین امنیتی ساده در منزل نصب کنید.

 

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات