منظور از مدولاتور چیست ؟

منظور از مدولاتور چیست ؟

برای انتقال تصویر بر روی آنتن مرکزی از این دستگاه استفاده می شود که به آن مدولاتور گفته می شود . راه های زیادی برای دریافت تصاویر دوربین  مداربسته در رشت در چندین مکان وجود دارد .

در ادامه مطلب به توضیحات کارشناسان فنی امن الکترونیک نمایندگی رسمی هایک ویژن در گیلان توجه فرمایید و  با جزئیات این راه و طریقه انجام آن آشنا خواهید شد :

طریقه کارکردن آنتن مرکزی چگونه است ؟

عملکرد سیستم آنتن مرکزی بسیار ساده است . در این سیستم به جای استفاده از چندین آنتن جهت گرفتن سیگنال در هر تلویزیون از یک آنتن مشترک برای آنها استفاده می گردد . البته پیچیدگی کار زمانی به وجود خواهد آمد که مجبور به تقویت خروجی آنتن شوید .

سیگنال خروجی آنتن نمی تواند به طور مستقیم بین تمامی نمایشگرها تقسیم گردد ( در این حالت افت شدید سیگنال خواهیم داشت ) . بعد از یک دستگاه مرکزی ( آمپلی فایر ) برای تقویت و سامان دهی خروجی آنتن استفاده می شود .خروجی آنتن های تلویزیونی با نوع خروجی دستگاه DVR متفاوت می باشد و به همین خاطر نمی توان DVR را به شکل مستقیم به آنتن مرکزی متصل کرد . جهت اتصال دستگاه دی وی ار به آنتن مرکزی باید از یک دستگاه مدولاتور استفاده کرد .

مدولاتور یک نوع تبدیل کننده خروجی دی وی ار به ورودی VHF و UHF مباشد . این مبدل امکان اتصال دی وی ار به آنتن مرکزی را فراهم می نماید . بعضی از تبدیل کننده ها دارای خروجی های متعددی می باشد که امکان اتصال خروجی VGA یا HDMI به آنتن مرکزی را هم فراهم می سازد .

نحوه اتصال دی وی ار به مدولاتور به چه صورت می باشد ؟

نحوه اتصال دستگاه دی وی ار به مدولاتور کار بسیار دشواری نمی باشد به شرط آنکه با روش کار مدولاتور و آمپلی فایر ( دستگاه تقویت کننده امواج آنتن های آنالوگ ) آشنا باشید .

برای شروع ابتدا کابل تصویر که از خروجی CVBS که در پشت دی وی ار می باشد را به UHF دستگاه مدولاتور متصل نمایید و بعد نسبت به فرکانس های شبکه های تلویزیونی یک فرکانس به مدولاتور دهید .

انواع فرکانس های شبکه های تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل  می باشد :

-شبکه اول سیما : فرکانس ۲۵

-شبکه دوم سیما : فرکانس ۵۴

-شبکه سوم سیما : فرکانس ۴۷

-شبکه چهارم سیما : فرکانس ۴۴

-شبکه پنجم سیما : فرکانس ۴۱

-شبکه خبر : فرکانس ۴۹

-شبکه آموزش : فرکانس ۵۷

-شبکه قرآن : فرکانس ۶۰

ابتدا چک کنید اگر دستگاه تقویت آنتن مرکزی دارای UHF باشد اول خروجی آنتن هوایی را به آنتن IN دستگاه مدولاتور متصل کرده و بعد از خروجی CVBS دستگاه دی وی ار یک کابل به VIDEO IN که به طور معمول به رنگ زرد می باشد وصل کنید و بعد یک خروجی از آنتن OUT با کابل برای ورودی UHF تقویت کننده آنتن مرکزی گرفته و تنظیمات دستگاه مدولاتور را روی  C و بین ۶ تا ۱۸ قرار داده ( هر چه عدد بالاتر برود فرکانس قوی تر می شود ) .

حال دستگاه آمپلی فایر ( تقویت آنتن مرکزی ) UHF ندارد و فقط VHF دارد را انجام داده و فقط به جای خروجی  UHF بر روی VHF متصل کرده و روی فرکانس بین ۳۱ تا ۳۶ تنظیم کنید .

هرگاه تصویر اولیه را بر روی آنتن مرکزی گرفتید با بالا و پایین بردن فرکانس کیفیت تصویر را می توان تنظیم نمود .

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات