مقایسه‌ی دوربین‌های CCTV با وضوح‌ بالای HD-SDI با دوربین‌های CCTV معمولی

مقایسه‌ی دوربین‌های CCTV با وضوح‌ بالای HD-SDI با دوربین‌های CCTV معمولی


دوربین‌های CCTV با وضوح HD-SDI که به عنوان دوربین‌های مداربسته‌ی HD نیز شناخته می‌شوند، به‌ عنوان یک روش ثبت فیلم‌های مراقبتی و نظارتی با وضوح‌ بالا، به‌سرعت در حال کسب محبوبیت هستند. تا چند سال گذشته، تنها راه وجود برای دستگاه‌های امنیتی با وضوح‌ بالا، استفاده از دوربین‌های تحت شبکه‌ی IP بود که معمولاً گران‌تر هستند و تقریباً همیشه تنظیمات دشواری دارند. با ظهور تکنولوژی HD-SDI برای دوربین‌های مداربسته، اکنون کاربران می‌توانند فیلم‌هایی با رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسلی را با استفاده از همان کابل کواکسیال RG59 یا RG6 که برای دوربین‌های CCTV معمولی به کار برده می‌شود، ثبت کنند. تکنولوژی جدیدی نیز به نام AHD اکنون موجود می‌باشد که تکنولوژی دیگری از دوربین مداربسته‌ی HD می‌باشد.
این پلت فرم SDIجدید، اطلاعاتی محوری برای کاربران CCTV می‌باشد که روی نصب دوربین‌های مداربسته با کابل کواکسیال گران‌قیمت سرمایه‌گذاری کرده‌اند و اکنون برای به روز کردن سیستمشان به HD در بازار موجود هستند. این کاربران قادرند در هنگام به روز کردن دوربین‌های مداربسته‌ی HD، کابل کواکسی موجودشان را به کار ببرند. نمونه‌ی HD-SDI همچنین کار نصب را برای بسیاری از نصاب‌هایی که در ولتاژ پایین کار می‌کنند، آسان‌تر می‌کند زیرا دوربین‌های مدار بسته‌ HD-SDI مانند دوربین‌های CCTV معمولی، از سیستم اتصال استفاده و همان فرآیندها را دنبال می‌کنند، برخلاف دوربین‌های IP که برای تنظیمات، به میزانی از اطلاعات شبکه نیاز دارند.

مقایسه‌ی رزولوشن دوربین HD-SDI با دوربین CCTV


دوربین‌های CCTV معمولی قادر به ثبت فیلم‌هایی با رزولوشن بالاتر از ۷۰۴ x 480 می‌باشند که به آن رزولوشن D1 می‌گویند و که برای DVRهای دوربین CCTV آنالوگ محدوده دشواری ست.
برخی از دوربین‌های CCTV عملاً می‌توانند تصاویر کمی بزرگ‌تری از D1 بگیرند، اما قادر نیستند از این مزیت استفاده کنند زیرا DVRهای دوربین‌های CCTV معمولی به رزولوشن ۷۰۴ x 480 محدود می‌شود، بنابراین D1 بالاترین حد رزولوشن مورد تائید در صنعت ساخت دوربین‌های CCTV است. دوربین‌های CCTV HD-SDI قادر به ثبت فیلم‌هایی با رزولوشن HD واقعی ۱۰۸۰ پیکسلی هستند (۱۹۲۰ x 1080). این رزولوشن بالاتر مانند تلویزیون‌هایی با وضوح تصویری بالا و فیلم‌هایی که بیننده‌ها همیشه تماشا می‌کنند می‌باشند. تکنولوژی SDI که در دوربین‌های CCTV HD-SDI به کار رفته است، مانند دوربین‌های ضبط ویدئویی است که فیلم‌هایی را برای تصاویر متحرک وضوح‌بالا ثبت می‌کنند. تصویر زیر، اندازه‌ی تصویر و رزولوشن دوربین وضوح‌ بالای CCTV HD-SDI را با دوربین CCTV با وضوح استاندارد مقایسه می‌کند. در اینجا تصاویر اصلی آمده است. این تصویر با وضوح بالا با استفاده از دوربین مداربسته‌ی HD دام گرفته‌ شده است.

این تصویر گرفته‌شده با دوربین CCTV معمولی است. از یک دوربین CCTV برای گرفتن این تصویر با رزولوشن دی۱ (۷۰۴ x 480) استفاده‌ شده است.

دوربین ترکیبی (هیبریدی) دی‌ وی‌ ار HD-SDH و CCTV


دوربین‌های DVR ترکیبی، به کاربران اجازه می‌دهد تا از ترکیبی از دوربین مدار بسته HDSDI و CCTV در یک سیستم استفاده کنند. این سیستم، روشی بسیار عالی برای کاربرانی است که دوربین CCTV دارند و می‌خواهند سیستم ویدئویی نظارتیCCTVشان را به HD-SDI ارتقا دهند، یا صرفاً چند دوربین را به SDI ارتقا دهند و سرمایه‌گذاری اولیه‌ی خود روی دوربین CCTV را نگه‌دارند.

دوربین HD-SDI : تجهیزات


دوربین مدار بسته HDSDI، درست مانند SD Serial Digital Interface از کابل کواکسیال با اتصال ناگذرای BNC با امپدانس (مقاومت ظاهری) معین ۷۵ اهم استفاده می‌کند. برای سیستم‌های نظارتی، به این معناست که می‌توانید از یک RG-59 یا کواکسال و یک اتصال‌دهنده‌ی BNC برای راه‌اندازی کابل استفاده کنید. تفاوت اصلی HD- SDI با دوربین آنالوگ استاندارد این است که دوربین‌های HD-SDI را باید از طریق یک ورودی ویدئویی HD-SDI به یک DVR وصل کرد. به خاطر انتقال تصاویر ویدئوی بیشتر، یک DVR که توانایی خواندن سیگنال ویدئویی HD-SDI را دارد، به کانال‌های بسیار دقیق و ظریفی نیاز دارد که نمی‌توان از آن‌ها در دوربین آنالوگ استاندارد و معمولی استفاده کرد. HD-SDI می‌تواند سیگنال‌های ویدئویی در حداقل ۱۰۰ متر را با کابل RG-59 انتقال دهد، پیش از آنکه تکرارکننده‌ها به تقویت سیگنال آن نیاز پیدا کنند.

بهتر شدن کیفیت تصویر در دوربین‌های HD-SDI


سیگنال ویدئویی HD-SDI، چند برتری و مزیت نسبت به دوربین‌های آنالوگ و IP دارد. در مقایسه با یک دوربین آنالوگ، دوربین HD-SDI دارای کیفیت تصویر بهتری می‌باشد. به‌طورمعمول، دوربین‌های آنالوگ، فیلم‌های ویدئویی خود را در یک سیگنال الکتریکی انتقال می‌دهند که سپس در قسمت ویدئو رکوردر به داده‌های دیجیتالی کد برداری (دکد) می‌شوند. این لزوماً به این معناست که کمی از کیفیت فیلم ویدئویی در هنگام پردازش و نمایش بروی مانیتور LCD کاسته می‌شود. وقتی ویدئو رکوردر، ویدئو را فشرده می‌سازد و آن را به‌صورت MPEG4 در هارد درایوتان سیو می‌کند، کیفیت آن بیشتر پایین می‌آید.

آسان‌تر شدن انتقال ویدئو


برخلاف دوربین‌های آنالوگ، دوربین HD-SDH، هنگام انتقال سیگنال الکتریکی در طول کابل BNC، کیفیت فیلم را پایین نمی‌آورد زیرا این دوربین از جریان غیر بازگشت به صفر ( Non-Return to Zero Inverted یا NRZI) برای کد برداری سیگنال ویدئویی استفاده نمی‌کند. NRZI به آسان شدن انتقال و برگرداندن ویدئوی کدگذاری شده به فرم داده‌ای اولیه‌ی خود کمک می‌کند. از طرفی، دوربین‌های HD-SDI و IP، در انتقال دادن ویدئو به‌صورت دیجیتالی، بسیار به هم شبیه هستند. اگرچه دوربین HD-SDI برخلاف IP، در هنگام زوم کردن دیجیتالی، بازیابی صفر بهتر و تأخیر کمتری دارد زیرا ویدئو به‌ صورت دیجیتالی در DVR پردازش می‌شود.

قیمت


قیمت دوربین‌ HDSDI نسبت به دوربین‌های آنالوگ کمی بیشتر ولی نسبت به دوربین‌های تحت شبکه کمتر است. این در حالی است که کیفیت دوربین‌ مدار بسته HDSDI به دوربین‌های IP نزدیک و از دوربین‌های آنالوگ بهتر است.

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات