قوانین مربوط به استفاده از دوربین مدار بسته

آیا برای نصب دوربین های مداربسته مانعی وجود دارد ؟

این سوالی است که اکثرا همه افراد قبل از تصمیم گیری به نصب دوربین مداربسته در رشت از خود پرسیده اند !!!
نصب دوربین های مداربسته به خودی خود نه تنها جرم محسوب نشده بلکه مورد تایید و استقبال تمامی مراجع قانونی نیز می باشد . اما در این راستا محدودیت هایی هم وجود دارد که در برخی از مکانها به مجوز خاص نیاز دارد و در بعضی موارد نصب دوربین مداربسته تحت هر شرایطی جرم محسوب می شود .
طبق گفته یک وکیل دادگستری در خصوص نصب دوربین مداربسته در رشت ر : در حال حاضر خیابانها و سطح شهر از دوربین های مداربسته استفاده شده که یک عامل بازدارنده در کاهش جرایم مرتکبان خواهد شد ، این روش برای جامعه بشری بسیار سودمند است .

در موارد زیر شما را با اطلاعاتی درباره منع قانونی استفاده از این تجهیزات در موردهای مختلف آشنا می نماییم :
استفاده از دوربین های مداربسته در محیط های عمومی:
هیچ گونه منع قانونی و ممنوعیت برای نصب دوربینهای مداربسته  هایک ویژن در رشت و در در مکان های عمومی وجود ندارد ، در صورتی که این محیط در حوالی مکان های حساس مثل سفارتخانه ها ، پایگاه های هوایی ، پادگان ها و …. باشد .
استفاده از دوربین مداربسته در محیط مشاعات:
استفاده از دوربین های مداربسته در محیط مشاعات مثل پارکینگ ، حیاط و راه پله و … باید تاییدیه کتبی از کلیه اعضای مجتمع و یا هیئت مدیره ساختمان داشته باشند که اگر همه این موضوع را تایید کردند نظر آن بر نظر مفرد ساکنین از ارجعیت بیشتری برخوردار است . اگر مشکلی در مسیر دریافت تائید مجمع اعضای ساختمان وجود داردو شخصی با مخالفت خود مانع نصب دوربین ها گردد می توان از طریق دریافت مجوز کتبی اقدام به نصب دوربین های مداربسته در محیط های مشاعات نمایند .
استفاده از دوربین مداربسته در محیط های خصوصی:
استفاده از دوربین مدار بسته هایلوک در رشت و  در محل هایی که به حریم خصوصی افراد ارتباط دارد ( محوطه داخلی منزل ، اتاق رختکن ، اتاق خواب شخص و …. ) دارای اشکال است و تخلف تلقی میگردد جهت نصب دوربین های مداربسته در اینگونه محل های شخصی ، گرفتن مجوزهای رسمی ضروری است.
استفاده از دوربین مداربسته مخفی:
در محیط های مشاع یا خصوصی استفاده از دوربین های مداربسته مخفی نیاز به مجوز دارد و در صورتیکه شکایت به واسطه نصب دوربین های مداربسته مخفی حتی در منزل خود شخص ، این موضوع میتواند به پرداخت جریمه سنگین یا تعقیب قضایی منجر گردد .
گرفتن مجوز نصب دوربین های مداربسته در مکان های غیر مجاز یا نصب دوربین های مداربسته مخفی
برای این امر کافیست شکایت و یا نامه کتبی و منزله تخریب اموال و موارد امنیتی و کنترلی ویا ضروری بودن نصب این تجهیزات تنظیم نمود و یا به مراجع قانونی مراجعه نمود و برای اخذ مجوز به طور رسمی اقدام کرد تا بعد از بررسی های لازم از سوی مراجع ذیصلاح ، مجوزهای لازم صادر گردد .

در همه قوانین حقوقی کشور ، که اهمیت پیشگیری از وقوع جرم و انجام کارهای باز دارنده از اجرای جرم توسط قانون گذار و مجری و حتی قوه قضاییه تاکید گردیده است .

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات