یکی از آپشن های ضبط در دستگاه DVR یا NVR هایک ویژن ویژگی تشخیص حرکت یا Motion Detection است. فعال کردن تشخیص حرکت در سیستم مداربسته به طور غیر مستقیم باعث کاهش هزینه ها می شود. زیرا با فعال کردن این قابلیت تنها زمانی تصاویر بر روی هارد ذخیره می شوند که سوژه متحرکی وارد تصویر شود. به این ترتیب تصاویر غیر ضروری فضای هارد را اشغال نکرده و دیگر نیازی به صرف هزینه اضافی برای خرید هارد نیست. در این آموزش قصد داریم تا شما را با نحوه فعال کردن این قابلیت در دوربین هایک ویژن آشنا کنیم.

ابتدا دستگاه NVR هایک ویژن خود را به کامپیوتر متصل کنید. صفحه مرورگر را باز کرده و آی پی دستگاه خود را وارد کنید. در صفحه باز شده یوزر و پسورد خود را وارد نمائید.

فعالسازی تشخیص حرکت در هایک ویژن

2. بعد از وارد شدن از تب های بالا Configuration را انتخاب کنید.

3. سپس از ستون سمت چپ گزینه Event و سپس Basic Event را انتخاب می کنیم.

4. در صفحه ای که باز می شود در تب Motionد(1) تیک های Enable Motion Detction و Enable Dynamic Analysisد(2) را بزنید. دقت کنید که اگر بخواهید در تمام تصویر قابلیت Motion Detection هایک ویژن اعمال گردد، باید در تصویر مشخص شده تمام صفحه به صورت چهارخانه دربیاید. و یا در غیر این صورت با زدن گزینه Clear Allد(3) تمام قسمت ها را پاک کرده و با زدن گزینه Draw Areaد(4) هر قسمتی را که می خواهید با موس روی تصویر انتخاب نمائید. در قسمت Sensivityد(5) نیز می توانید میزان حساسیت را تعیین نمائید. در پایان گزینه Save را بزنید.

نکته: لازم است که بدانید برای هر کدام از دوربین ها باید به صورت جداگانه قابلیت موشن را فعال کنید.

5. در ادامه از ستون کناری بر روی قسمت Storage بروید. در تب Schedule Setting ابتدا دوربین مورد نظر خود را انتخاب کنید (1). مشاهده خواهید نمود که دستگاه در حالت ضبط Continues قرار دارد با زدن گزینه Delete Allد(2) تنظیمات قبلی را پاک کنید. از قسمت مشخص شده Motionد(3) را انتخاب کنید. در قسمت روزهای هفته نیز با کشیدن موس ساعات دلخواه را انتخاب کنید (4). در پایان روی گزینه Save کلیک کنید. برای فعالسازی هر کدام از دوربین ها باید مطابق با توضیحات گفته شده عمل نمائید.