سرعت ارسال تصاویر در دوربین مداربسته

سرعت ارسال تصاویر با فریم در ثانیه FPS اندازه گیری می شود، به عبارت دیگر، مقیاس سرعت ارسال تصاوی، تعداد فریم هایی است که تجهیزات در هر ثانیه ضبط یا ارسال می کنند. این المان که در اغلب موارد پس از المان تعداد دوربین های مداربسته مورد پشتیبانی بیان می شود، در حقیقت کل تصاویری که قابل ذخیره توسط سیستم می باشد را نشان می دهد که برای تعیین سرعت ارسال تصاویر برای هر کانال دوربین مداربسته ، مجموع FPS سیستم بر تعداد دوربین های مداربسته تقسیم می شود. به عنوان نمونه، یک DVR موجود در امن الکترونیک شعبه اصلی هایلوک در رشت با سرعت ارسال تصاویر ۱۲۰ فریم در ثانیه و با هشت کانال دوربین مداربسته  ورودی، دارای سرعت ارسال تصاویر ۱۵ فریم در ثانیه برای هر دوربین مداربسته  خواهد بود.

سیستم PAL با وجود آن که حداکثر ۲۵ فریم در ثانیه را پشتیبانی می کند اما در هر فریم امکان نمایش ۵۷۶ خط در فرکانس ۵۰ هرتز را فراهم می آورد که در مقایسه با آن، سیستم NTSC با حداکثر سرعت ۳۰ فریم در ثانیه، امکان نمایش ۴۸۰ خط در هر فریم در فرکانس ۶۰ هرتز را دارد که نشان از دسترسی به وضوح بالاتر در سیستم PAL است.

در دوربین‌های موجود در نمایندگی هایک ویژن در رشت از سرعت ۲۵ فریم در ثانیه به بالا، تصاویر به صورت کاملاً متحرک به نظر می رسند. در نتیجه به عنوان نمونه، در صورت وجود هشت دوربین مداربسته  در نواحی بسیار حساس، انتخاب یک DVR با قابلیت اتصال هشت دوربین مداربسته و با سرعت ۲۰۰ فریم در ثانیه در سیستم PAL انتخاب خوبی خواهد بود.

بنابراین در انتخاب نوع دوربین مداربسته در رشت و DVR هماهنگ با آن سیستم، باید دقت کافی نمود که در غیر این صورت تصاویر یا قابل نمایش نخواهد بود و یا با وجود استفاده از دوربین مداربسته رنگی، تصاویر به صورت سیاه و سفید نمایش خواهند یافت.

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات