روش اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

به طور معمول یکی از خواسته های مشتریان در هنگام نصب سیستم های دوربین مدار بسته در واحدهای مسکونی، اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی برای نمایش تصویر در تمامی واحدها است که جهت این کار از دستگاه مبدل AV به RF و یا به اختصار مدولاتوراستفاده می شود. در واقع مدولاتور دستگاهی برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته بر روی آنتن مرکزی است.

در سیستم آنتن مرکزی به جای استفاده از چند آنتن برای گرفتن سیگنال در هر تلویزیون از یک آنتن مشترک برای آنها استفاده می گردد. سیگنال خروجی آنتن نمی تواند به طور مستقیم بین تمامی نمایشگرها تقسیم شود و باعث افت شدید سیگنال می شود و می بایست از یک دستگاه تقویت کننده مرکزی (آمپلی فایر) برای تقویت و سازمان دهی خروجی آنتن استفاده گردد.

به صورت کلی نوع خروجی آنتن های تلویزیونی با نوع خروجی دستگاه های ضبط و پخش تصاویر همچون DVR متفاوت می باشد و نمی توان آن را به صورت مستقیم به آنتن مرکزی متصل نمود. برای اتصال دستگاه DVR به آنتن مرکزی می بایست از دستگاه مدولاتور استفاده شود.

دستگاه مدولاتور در واقع یک نوع مبدل جهت تبدیل خروجی دستگاه DVR به ورودی VHF و UHF می باشد. برخی از این مبدل ها دارای خروجی های متعددی می باشند که امکان اتصال به خروجی های VGA یا HDMI را هم به آنتن مرکزی فراهم می نمایند.