دوربین های امنیتی فروشگاه

دوربین های امنیتی فروشگاه

دوربین های امنیتی فروشگاه ها و خرده فروشی‌ها سال‌ها است که بین دست‌اندرکاران این حرفه متداول شده است. دوربین‌های مداربسته نوین و مدرن هایک ویژن در رشت مزایای خارق‌العاده و شگفت‌انگیزی را در مقایسه با سیستم‌های قبلی ارائه می‌نمایند و این امر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و وجود نوآوری‌های متعدد در این حوزه است.

ایمنی و امنیت دو مقوله اساسی و جدا نشدنی در کسب و کارهای خرده فروشی و فروشگاه‌ها به شمار می‌آیند و این دو عامل سبب موفقیت این حرفه خواهند شد. سرقت، دله دزدی (دزدی وسایل کوچک) و کارمندان متقلب تهدیدهای متداول در این حوزه هستند که صاحبان کسب و کار باید از این تهدیدها آگاه بوده و با هوشیاری بتوانند با موفقیت به کسب و کار خود ادامه دهند.

وظیفه دوربین های امنیتی فروشگاه

دوربین‌های امنیتی فروشگاه نه تنها وظیفه محافظت از کالاها، نظارت بر کارمندان و جلوگیری از آسیب رسیدن به مشتریان را برعهده دارند، بلکه می‌توانند سبب صرفه‌جویی هزینه‌های شما نیز شوند. یک مجرم می تواند خدشه بر کسب و کار شما وارد نماید و شما بدون داشتن دوربین‌های امنیتی مناسب و کارا قادر به جمع آوری اسناد و مدارک مهم و ادله پسند نخواهید بود و در دادگاه دست خالی خواهید شد!

بدون داشتن ادله و مدارک در دادگاه هیچ مجرمی محکوم نمی‌شود و بدین ترتیب مجرم علاوه بر خوردن دارایی شما، آب خنکی نیز خواهد نوشید و اموال شما بازیابی نمی‌گردد چرا که نتوانسته‌اید تصاویر مناسب توسط دوربین‌ها را به دادگاه ارائه نمایید. قبل از انتخاب سامانه دوربین‌های مدار بسته نیاز است با مباحث و مطالب جدیدی آشنا گردید و ملاحظاتی را در این باره در نظر بگیرید.

دوربین های مداربسته داخل فروشگاه و یا محدوده خارج از آن :

طیف گسترده‌ای از مخاطرات و تهدیدها در فروشگاه‌ها و خرده فروشی‌ها وجود دارد که بیشتر این تهدیدها معطوف به داخل ساختمان می‌شود. امن سازی یک فروشگاه منوط به قرارگیری دوربین‌های امنیتی در مکان‌های مناسب و استراتژیک است.

دوربین‌های امنیتی تنوع فراوانی از نظر اندازه، طرح و کاربرد دارند. بر اساس تنظیمات و ویژگی‌های داخلی دوربین، برخی از دوربین‌ها کاراتر و بهینه‌تر از بقیه دوربین‌ها عمل می‌نمایند. به طور مثال دوربین‌های نصب شده در پارکینگ‌ها هدف اولیه مجرمان و خرابکاران به شمار می‌آید و مجرمان به راحتی می‌توانند به این دوربین‌ها آسیب وارد کرده و خرابکاری نمایند.

اگر در نصب دوربین در پارکینگ غفلت نمایید و یا دوربین مناسب برای این منطقه انتخاب نکنید، مشتریان شما را طرد خواهند کرد و به سراغ فروشگاه دیگر می‌روند، این امر هزینه‌ای را بر شما تحمیل خواهد کرد. چرا که یک مشتری  وفادار خود را از دست داده‌اید. یک بخش از فرایند انتخاب دوربین های امنیتی فروشگاه شما، شامل مشخص کردن نوع دوربین‌های نظارت تصویری است که فروشگاه به آن نیاز دارد.

دوربین های امنیتی پیرامونی (خارجی) :

یکی از چالش‌های دوربین‌های امنیتی از گذشته تاکنون نظارت بر مناطق بیرونی مانند پارکینگ‌ها بوده است. اولین چالش به دلیل تصویر برداری این دوربین‌ها از یک محدوده وسیع در طول روز و شب بوده است.

دوربین‌های امنیتی فروشگاه‌ها در محدوده بیرون ساختمان باید بتوانند در جهت افقی و عمودی چرخیده و تنظیم شوند تا بهترین تصویر و زاویه دید را برای ذینفعان فراهم نمایند و  از سویی دیگر کمترین نقطه کور را داشته باشند. چالش دوم برای دوربین‌های بیرونی، تصویر برداری در طول روز است که این امر به نوبه خود مشکلات یکتا و منحصر به فردی را ایجاد می‌نماید.

دوربین‌های مدار بسته امنیتی که در محیط‌های بیرون یک فروشگاه نصب می‌شوند باید در نور کم و یا شب، تصویری با کیفیت بالا فراهم نمایند و آن را ذخیره کنند. این امر به شما این امکان را می‌دهد که هرگونه فعالیت مشکوک را در قسمت بیرونی فروشگاه به راحتی شناسایی کنید.