دوربین مدار بسته پین هول ( Pin hole Camera )

دوربین مدار بسته پین هول

پین ( Pin ) در لغت به معنای سوزن یا سنجاق و هول ( hole ) به معنای سوراخ یا روزنه است. دوربین پین هول به دوربینی اطلاق می شود که برای تصویر گرفتن نیاز به فضایی به اندازه یک روزنه دارد.

برای تهیه تصویر توسط دوربین های پین هول فقط نیاز است که روزنه ای آن محیط را رویت کند که این سرآغاز پیدایش دوربین های مخفی و جاسوسی گردید. این دوربین ها قابلیت برداشت صدا را هم دارند ، اما چون به صورت مخفی بکار می روند صدا را با کیفیت پایینی دریافت می کنند.

یک کابل از دوربین پین هول خارج شده است دارای سه سیم است که در انتها به فیش های RCA  متصل هستند. این فیش ها دارای سه رنگ می باشند.

فیش زرد : video out ( تصویر خروجی )

فیش سفید : Audio out ( صدای خروجی )

فیش قرمز : Power supply ( منبع تغذیه )

دوربین پین هول با ولتاژ 12 VCD  کار می کند. برای فعال کردن این دوربین کافی است که ولتاژ دوازده ولت مستقیم را با رعایت قطب مثبت و منفی به منبع تغذیه متناسب با آن متصل کنیم. در این حالت اگر این کابل را به یک نمایشگر متصل کنیم تصویر حاصله را خواهید دید.

کابلی که از دوربین پین هول بیرون آمده است دارای 4 سیم است که پس از وارد شدن به اسپلیتر ( splitter  ) به سه فیش تبدیل می شود.

اسپلیتر دو وظیفه به عهده دارد :

تبدیل 4 سیم دوربین به سه فیش RCA

کاهنده ولتاژ از 12 VCD  به 5 VDC

اگر ولتاژ 12 ولت را به طور مستقیم به دوربین متصل کنیم صدمه می بیند به همین علت IC  رگلاتور اسپلیتر این ولتاژ را به 5 ولت تبدیل می کند. همچنین 4 سیم دربین را به سه فیش تبدیل می کند چون یکی از آن ها سیم مشترک است. اگر اتصال کابل دوربین را قبل از اسپلیتر قطع کنیم چهار سیم را مشاهده می کنید.

برای استفاده مخفی و یا جاسوسی از این نوع دوربین ها کابل را قبل از اسپلیتر قطع می کنند و چون جای کافی برای نصب آن کنار دوربین نیست آن را در نزدیکی منبع تغذیه نصب کرده و فقط کابل اتصالی را به دوربین می آورند

لنز به کار رفته در دوربین های پین هول لنز FIX  می باشد و دارای یک فاصله کانونی ثابت می باشد. به این دلیل این دوربین ها فقط برای محیط های کوچک کارایی دارند. لنز به کار رفته در دوربین های پین هول به دلایل گفته شده معمولا واید انتخاب می شود تا در محیط های کوچک دارای یک زاویه دید مناسب باشد. در اکثر دوربین های پین هول لنز 3.6 mm به کار می رود.

برای خرید این دوربینهای تخصصی با مشاوران فروش امن الکترونیک نمایندگی هایلوک در رشت تماس بگیرید ضمناً وقتی شما می خواهید یک دوربین از بازار خریداری کنید باید بدانید که آن را برای چه کاری می خواهید و مشخصات آن باید شامل چه گزینه هایی می باشد. معمولا مشخصات دوربین روی جعبه و یا در کاتالوگ و بروشورهای داخل جعبه قرار دارد. در مورد دوربین پین هول نیز به صورت است.