دوربین مدار بسته آی پی

سیستم‌های دوربین مدار بسته آی پی لزوما نیازمند ذخیره‌سازی محلی نیستند و می‌توانند با تبدیل صدا و تصویر به اطلاعات، آن‌ها را در زیر ساخت های شبکه  شرکت موجود یا از طریق ارتباط اینترنتی به یک مکان یا کامپیوتر در هر جای دنیا منتقل کنند. تکنولوژی دیجیتال به معنای داشتن یک تصویر شفاف و با کیفیت است که در هنگام باز پخش، ضبط یا انتقال دچار کاهش کیفیت نمی‌گردد و به مدیران امنیتی مدرن امروز انعطاف‌پذیری بیشتری برای مشاهده و مدیریت تصاویر دوربین مدار بسته می‌دهد.برای یادگیری شبكه كردن دوربين مدار بسته آی پی به صورت حرفه ای می توانید در دوره آموزش حرفه ای نصب دوربین مداربسته در رشت شرکت نمایید .

کیفیت برتر تصاویر دوربین مدار بسته آی پی

کیفیت تصاویر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر سیستم دوربین مدار بسته با کیفیت HD  می‌باشد و همواره برای ارائه مدارک به پلیس مورد نیاز است. دوربین‌های تحت شبکه از تکنولوژی مگا پیکسل برای کیفیت بالای تصویر تا سه برابر رزولوشن بهترین دوربین‌ مدار بسته آنالوگ موجود در بازار استفاده می‌کنند. دوربین‌ مدار بسته آنالوگ حداکثر ۴۰۰,۰۰۰ پیکسل در فریم دارند، در حالی که دوربین‌های تحت شبکه از ۱.۳ مگاپیکسل تا ۱۰ مگاپیکسل در فریم میتوانند ذخیره کنند. برخلاف سیستم‌های دوربین مدار بسته قدیمی جایی که کیفیت ضبط می‌توانست با تهیه کپی کاهش یابد، با دوربین مدار بسته آی پی، هیچ کاهش کیفیتی در پخش، ضبط و انتقال به وجود نخواهد آمد.

نصب و استفاده آسان دوربین مدار بسته آی پی

نصب، پیکربندی و استفاده از دوربین مدار بسته آی پی بسیار آسان است. شما با استفاده از یک زیر ساخت مدرن شبکه با پهنای باند بالا، می‌توانید یک سیستم نظارتی مطمئن نصب کنید. سیستم‌های سنتی دوربین‌ مدار بسته آنالوگ نیازمند کابل‌های مجزا برای هر دوربین بودند، همچنین کابل مجزای برق و کنترل دوربین نیز باید برای هر دوربین تهیه می‌شد. دوربین‌های تحت شبکه از یک کابل شبکه استاندارد برای اتصال دوربین به شبکه استفاده می‌کنند.

این کابل شبکه به تنهایی قادر به انتقال انرژی، کنترل، صدا و تصویر است که به معنی کاهش اختلال در محیط کار شماست و همچنین زمان کمتری را برای نصب از شما خواهد گرفت. با ویژگی‌هایی نظیر یک دکمه برای ذخیره عکس و یا یک دکمه برای پشتیبان‌گیری ،استفاده از رابط کاربری گرافیکی در هر عملیات بسیار ساده و آسان است. شما با استفاده از کشیدن و انداختن می‌توانید چند دوربین را در یک محیط ببینید و آن‌ها را با ترکیب دلخواه در کنار هم قرار دهید.

استفاده از دوربین مدار بسته آی پی موجود:

کاربران به آسانی می‌توانند دوربین‌ مداربسته آنالوگ خود را به یک سیستم نظارتی تحت شبکه تبدیل نمایند. اینکودرهای ویدئو می‌توانند ویدئوی آنالوگ را به دیجیتال تبدیل کنند و در یک شبکه مشاهده و منتقل نمایند. در نتیجه، می‌توانند تمامی مزیت‌های دوربین‌های تحت شبکه از قبیل مشاهده زنده تصاویر با استفاده از مرورگر یا هر کامپیوتر محلی یا غیر محلی موجود در شبکه را در اختیار کاربر قرار دهند. اگرچه، رزولوشن محدود به رزولوشن دوربین‌های آنالوگ می‌باشد. همچنین می‌توانند به تصاویر دوربین‌ مدار بسته آنالوگ به همراه دوربین مدار بسته آی پی اضافه شده به سیستم، با هم دسترسی داشته باشند.

مقرون به صرفه بودن دوربین مدار بسته آی پی

شما می‌توانید با سرعت دلخواه خود از دوربین‌ مدار بسته آنالوگ به سمت دوربین‌های تحت شبکه مهاجرت نمایید. به دلیل اینکه این دوربین‌ها می‌توانند در کنار یکدیگر کار کنند، این امکان برای شما به وجود می‌آید تا برای سیستم نظارتی خود در طول زمان برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی نمایید. شما می‌توانید تصاویر را در بخش مرکزی ذخیره نمایید، بنابراین نیاز به صرف هزینه برای وسایل ذخیره‌سازی در هر بخش نیست. رزولوشن بالای دوربین‌های مداربسته تحت شبکه به این معنی است که برای پوشش فضای مشابه به دوربین‌های کمتری نسبت به دوربین‌ مدار بسته آنالوگ نیاز دارید.

دسترسی از راه دور به چند دوربین مدار بسته آی پی/ چند مکان

سیستم نظارتی تحت شبکه به شما توانایی مشاهده، ذخیره و مدیریت تصاویر منتقل شده از دوربین‌های شما را از هر جایی که به کامپیوتر دارای شبکه متصل باشد می‌دهد. افراد تعیین شده مختلف که  در مکان‌های گوناگون هستند خواهند توانست به صورت همزمان به تصاویر یک دوربین دسترسی داشته باشند و توانایی مشاهده هر ترکیب دلخواه از دوربین‌ها در هر مکان را نیز دارند.

سازگاری دوربین مدار بسته آی پی با گوشی‌های هوشمند با قابلیت هشدار و اطلاع‌رسانی همزمان:

شما حتی نیاز به حضور در دفتر کار ندارید. سیستم‌های نظارتی تحت شبکه به شما امکان تماشای زنده و ضبط تصاویر هر یک از دوربین‌ها را در گوشی به شما خواهند داد. همچنین توانایی دریافت هشدار و خطای وضعیت را از طریق ایمیل و پیامک خواهند داشت. مشاهده و تحت نظر داشتن  وضعیت امکانات محافظت شده  در تمامی شبانه روز هیچگاه آسان‌تر از امروز نبوده است.

ذخیره‌سازی دوربین مداربسته آی پی

سیستم‌های دوربین مدار بسته آی پی نیازمند ذخیره‌سازی محلی نیستند به این علت که می توانند اطلاعات تصاویر را به صورت محلی و یا از طریق اینترنت منتقل نمایند و در یک مکان مرکزی با سیستم استاندارد  ذخیره‌سازی، ذخیره، مشاهده و مدیریت نمایند. ذخیره‌سازی مقدار حجیمی از اطلاعات مقوله جدیدی در زمینه IT محسوب نمی‌گردد و اگر شما یک سازمان چند سایتی هستید، این موضوع باعث صرفه جویی در هزینه‌های شما می‌گردد تا تصاویر تمامی دوربین‌های مختلف را در یک دیتاسنتر جمع‌آوری نمایید.

آینده‌ نگری در مورد دوربین مداربسته آی پی

یک سیستم دوربین مداربسته آی پی می‌تواند به سرعت و به آسانی با افزودن تعدادی دوربین شبکه گسترش یابد که به شما اجازه گسترش سیستم در هر زمان دلخواه برای برآوردن نیازهایتان را می‌دهد. پایبندی به پروتکل‌های آزاد استانداردهای صنعتی به معنی آن است که قابلیت آینده نگری را بخاطر یکپارچه شدن با دیگر ادوات مانند سیستم‌های مدیریت ساختمان و سیستم‌های کنترل دارا می‌باشد.