دید در شب هوشمند

دوربین مداربسته Smart IR

برای اینکه بتوانند حتی در تاریکی مطلق امور را کنترل کنید میتوانید از فناوری‌ ir استفاده کنید. در گذشته که سیستم ها فاقد Smart IR بودند چون شدت نور IR ثابت بود اگر جسم یا شخص به دوربین مداربسته که همان منبع نور IR میباشد نزدیک میشد،به خاطر شدت نور نامرئی IR، سوژه به خوبی قابل تشخیص نبود. در دوربین مداربسته Smart IR برخی از مشکلات دید IR از جمله دید اجسام نزدیک به دوربین مداربسته حل شده‌است. بدین ترتیب که با سیستم Smart IR زمانی که شخص یا جسم مورد نظر به دوربین مداربسته نزدیک میشود شدت نور IR دوربین مداربسته کم شده تا سوژه مورد نظر کاملاٌ واضح به نظر برسد.

دوربین های معمولی IR

دوربین های مادون قرمز (IR) به عنوان یک مزیت برای کاربردهای امنیتی ، به دلیل اینکه قادر به ضبط تصاویر واضح حتی در شب یا در موقعیت های دیگری هستند که سطح نور مرئی در آنها کم است ، بسیار سودمند هستند. اینگونه دوربین ها با استفاده از آرایه های LED عملکرد میدان دید را با نور مادون قرمز روشن می کنند. در سالهای اخیر ، با پیشرفت فناوری IR LED ، قابلیتهای دوربرد IR در دوربینهای مداربسته گنجانده شده است. IR دوربرد معمولاً به شدت IR زیاد بستگی دارد. در صورت نزدیک‌بودن بیش‌ازحد جسم به LED منجر به قرار گرفتن در معرض بیش از حد می‌شود. به عنوان مثال ، چهره یک فرد “سفید” می‌شود تا هیچ مشخصه ای قابل تشخیص نباشد. این باعث می شود تصاویر گرفته شده برای اهداف شناسایی غیرقابل استفاده شود.

هایک ویژن راه حل هوشمند دوربین مداربسته Smart IR

هایک‌ویژن با بهره‌گیری از فناوری Smart IR تلاش کرده تا بر این کمبود آزاردهنده دوربین‌های معمولی IR تأثیر بگذارد. IR هوشمند با تنظیم پویا شدت نور مادون قرمز ساطع شده از منبع LED دوربین در هنگام حرکت یا نزدیک شدن یک شی مورد نظر در میدان دید ، مشکلات نوردهی را از بین می برد. این تضمین می‌کند که شی در سطح نوردهی مناسب توسط دوربین گرفته می شود. جزئیاتی را که در صورت نزدیک بودن جسم با یک دوربین معمولی IR از دست می رود ، حفظ می کند. نتیجه کارایی بیشتر برای برنامه های کاربردی طلبکارانه مانند شناسایی افراد یا شماره پلاک خودرو در شرایط کم نور مرئی است.

هم اکنون میتوانید انواع دوربین مدار بسته Smart IR را در فروشگاه امن الکترونیک مشاهده کنید.