دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین های مداربسته صنعتی که به آنها دوربین های مدار بسته جعبه ای نیز گفته می شود، به طور عمده در محیط های صنعتی و یا محوطه ی باز کاربرد دارند. گستره ای از لنزهای دوربین های مداربسته ی صنعتی با قاب و یا بدون قاب در داخل و یا خارج ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از این دوربین مداربسته بر خلاف نامشان در بازار ایران، خاص مصارف صنعتی نیست. این دوربین های مکعبی شکل به طور معمول قابلیت نصب لنز به صورت جداگانه را دارند. از آنجا که سایر دوربین مداربسته قابلیت سوار شدن لنز یا تعویض آن را ندارند، از این دوربین های مداربسته بیشتر در مکان هایی که بزرگ نمایی یا فوکوس مطلوب باشد، استفاده می شود.

دوربین های مدار بسته صنعتی کیفیت تصویر متوسط به بالا دارند. این دوربین های مدار بسته معمولا لنز ندارند و باید با توجه به کاربرد آنها، لنز مناسب انتخاب شود. دوربین های صنعتی برای نصب داخلی طراحی شده اند و در صورت نیاز به نصب خارجی می توان با نصب یک قاب فلزی یا کامپوزیتی و قرار دادن دوربین مدارب سته در آن در مکان های مختلف استفاده کرد .

برای به کارگیری این دوربین ها به صورت دید در شب باید از لامپ های مادون قرمز جداگانه استفاده کرد. حداقل نور مورد نیاز برای دوربین های مدار بسته صنعتی به نسبت کمتر از بقیه ی دوربین هاست، از این جهت این دوربین های مدار بسته دید بهتری را در شب ایجاد خواهند کرد.