دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن (سیستم اعلام سرقت)

دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت یکی از بخش های مهم سیستم های امنیتی است که علاوه بر دوربین مدار بسته در رشت در بسیاری از فضاها و اماکن کاربرد فراوان دارد و به قولی می تواند تکمیل کننده بخش امنیتی محیط و یا حتی به تنهایی امنیت محل مورد نظر را تامین نماید. پیشنهاد ما این است که در صورت تشخیص کارشناس برای نصب سیستم اعلام سرقت همراه با دوربین مدار بسته اقدام نمایید.

دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت

دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت از بخش های مختلفی تشکیل شده است که برای راه اندازی آن تمام مواردی که در ادامه گفته می شود مهم و کاربردی می باشد.

بخش های اصلی دزدگیر اماکن

پنل اصلی دستگاه

قلب دزدگیر اماکن را پنل اصلی دستگاه شکل می دهد که تا حد امکان باید در امن ترین محیط قرار بگیرد ، چرا که تمام بخش های دیگر به آن وابسته و توسط پنل اصلی دزدگیر اماکن کنترل می شوند.
پنل دستگاه سیستم اعلام سرقت مانند DVR در نصب دوربین مداربسته  عمل می کند و باید متناسب با نیاز و ورودی ها که در اینجا زون (zone) نام دارد انتخاب شود.

سنسور ها و چشمی ها

بخش دیگر دزدگیر اماکن را چشمی ها و انواع سنسورها تشکیل می دهند که وظیفه آن ها تشخیص انواع محرک های محیطی مانند حرکت و ضربه ها است که از طریق ارسال سیگنال ها چه به صورت سیمی و چه به صورت بی سیم باعث فعال شدن پنل دستگاه می شود.

نکته

* لازم به ذکر است که اجزای دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت را می توان به دو روش سیمی و بدون سیم (که البته در نوع بیسیم نیازمند وجود تکنولوژی مخصوص در آن است) می توان به یکدیگر متصل کرد.
از انواع متعارف چشمی ها و سنسور ها در سیستم اعلام سرقت می توان سنسور های حرکتی ، سنسور های خطی و سنسور های ضربه ای را نام برد که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

بخش های دیگر

دزدگیر اماکن از بخش های دیگری نیز تشکیل شده است که در ادامه به اختصار آن ها را بیان می کنیم.

  • باتری دستگاه
    وظیفه باتری دستگاه دزدگیر اماکن روشن نگه داشتن پنل اصلی دستگاه در زمان هایی که برق قطع می باشد است که از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار می باشد.
۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات