تفاوت دوربین مدار بسته HD و FULL HD

دوربین های مدار بسته HD و FULL HD

دوربین های مدار بسته هایک ویژن در رشت  امروزه در مکان های مختلفی به کار گرفته شده اند . در کلیه مکان های عمومی مانند مراکز خرید – فرودگاه ها – پارکینگ ها و … به دوربین مدار بسته مجهز شده اند . برای هر نوع مکانی دوربین های مدار بسته مخصوصی باتوجه به ویژگی های خاص آن مجموعه نصب می شود که معمولا HD  و FULL HD مرسوم ترین دوربین های مدار بسته از نظر رزولوشن هستند . دو کیفیت HD  و FULL HD از بالاترین کیفیت های ضبط تصاویر در دوربین های مدار بسته هستند اما کیفیت تصاویر یا رزولوشن هر کدام باهم متفاوت است .

دوربین مدار بسته HD

واژه HD مخفف HIGH DEFENITION به معنای کیفیت بالا می باشد . این نوع دوربین مدار بسته دارای رزولوشن تصویر ۱۲۸۰*۷۲۰   می باشد و رزولوشن آن معادل ۱ مگاپیکسل است . تصاویر ضبط شده با کیفیت HD بر روی هارد دیسک NVR ذخیره می شود و با وجود کیفیت خوب این تصاویر کاربران میتوانند با زوم روی تصویر وضوح مناسبی را مشاهده کنند . حجم تصاویر ضبط شده به وسیله دوربین مدار بسته HD بسیار پایین تر از نوع FULL HD بوده و احتیاج به پهنای باند پایین تری دارد . معمولا دوربین های مدار بسته HD محبوبیت بیشتری بین کاربران دارد .

دوربین مدار بسته FULL HD

دوربین های مدار بسته FULL HD دارای رزولوشن ۱۰۸۰*۱۹۲۰ و کیفیت ۲ مگاپیکسل می باشند . همان طور که از اطلاعات ای نوع دوربین پیداست تصاویر با کیفیت تری نسبت به دوربین مدار بسته HD ضبط می کند و به دلیل ضبط تصاویر با کیفیت و رزولوشن بالا نیاز به پهنای باند بالاتر و فضای هارد دیسک باید بیشتر باشد به طور کلی دوربین های مدار بسته FULL HD برای محیط هایی با موارد امنیتی و نظارت تصویری در آن ها از حساسیت زیادی برخوردار است استفاده می شود . دوربین های مدار بسته FULL HD نیاز به NVR قوی دارد همین امر موجب افزایش هزینه ها میشود همچنین مانیتور نظارتی این دوربین باید قابلیت نمایش با رزولوشن ۱۰۸۰ را داشته باشد که این نوع مانیتور نسبت به مانیتور های معمولی از قیمت بالاتری برخوردار است .

محیط های مناسب برای استفاده از دوربین مدار بسته HD  و FULL HD

هر ۲ نوع این دوربین های مدار بسته را می توان در محیط های داخلی و محیط های باز مورد استفاده قرار داد اما در محیط هایی که میزان نور پایین است باید از دوربین مدار بسته FULL HD استفاده کرد تا تصویر با کیفیت تری ضبط و ذخیره کند .

قیمت دوربین مدار بسته HD و FULL HD

باتوجه به اینکه کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته FULL HD نسبت به دوربین مدار بسته HD , 2 برابر است قاعدتا قیمت دوربین مدار بسته FULL HD بالاتر است .

نکاتی مهم درباره دوربین مدار بسته HD و FULL HD

  • در محیط های داخلی هر دو نوع دوربین مدار بسته HD و FULL HD عملکرد قابل قبول و تصاویر باکیفیتی ارائه میکند .
  • تصاویر دوربین های مدار بسته FULL HD در محیط هایی با نور کم بسیار باکیفیت تر از دوربین های مدار بسته HD می باشد .
  • جزئیات تصاویر در دوربین مدار بسته FULL HD بهتر نمایش داده می شود .
۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات