اهمیت مستند سازی در پروژه های نصب دوربین مدار بسته

یکی از مهمترین مسائل در زمینه خرید دوربین مدار بسته در رشت پرداختن به موضوع مستند سازی در مراحل اجرا و نصب دوربین های مدار بسته می باشد چرا که با پرداختن به این موضوع بسیاری از مراحل نصب برای مشتریان شفاف سازی می شود . در نتیجه اعتماد بیشتری بین مشتریان و کارفرما ایجاد می شود . افرادی که قصد خرید و راه اندازی دوربین مدار بسته را دارند طبیعی است که نگران اجرای صحیح و بدون مشکل مراحل کار باشد به همین منظور اهمیت مستند سازی قبل از شروع پروژه دو چندان می شود . امروزه شرکت های دوربین مدار بسته در یک بازار رقابتی قرار گرفته اند به همین منظور مستند سازی پروژه ها در این زمینه به کمک شرکت ها می آید که رضایت اکثر مشتریان را جلب کنند  .

منظور از مستند سازی در پروژه نصب دوربین مدار بسته

مستند سازی یک پروژه به منظور شفاف سازی آن در تمامی مراحل نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته صورت می گیرد . این کار قبل از شروع پروژه و بعد از اتمام پروژه در قالب یک گزارش در اختیار مشتریان قرار داده می شود که با انجام این کار اعتماد بیشتری بین طرفین به وجود می آید و از مشکلات احتمالی در حین کار جلوگیری می کند .

مراحل مستند سازی پروژه های نصب دوربین مدار بسته

اصلی ترین فعالیت های مستند سازی قبل از شروع کار , در حین کار و در پایان پروژه انجام می گیرد که تحت عنوان مراحل مستند سازی پروژه مورد بررسی قرار می گیرد که این مراحل شامل :

بررسی و توضیح اولیه در مورد نصب دوربین مدار بسته

در مرحله اول و قبل از شروع کار کارفرما جزئیات نصب و راه اندازی را به مشتریان توضیح می دهد در نتیجه مشتری با طرز کار و استاندارد ها و تکنولوژی هایی که قرار است در محل کار یا شرکت یا منزل یا … صورت بگیرد آشنا می شود .

توضیح اجمالی درمورد نقشه کشی جهت نصب دوربین مدار بسته

کارفرما در مرحله بعدی محل نصب دوربین های مدار بسته را مورد بررسی قرار می دهد و جاهایی که قرار است دوربین مدار بسته نصب شود را مورد ارزیابی قرار می دهد در نتیجه بر اساس نوع دوربین و مکان و انتظاراتی که مشتریان دارند کارفرما نقشه نصب دوربین های مدار بسته را طراحی می کند , کارفرما موظف است نقشه طراحی شده را در قالب یک مستند در اختیار مشتریان قرار دهد .

گزارش در مورد اجناس مصرف شده در طول پروژه نصب دوربین مدار بسته

بعد از انجام مراحل ذکر شده زمانی که نوع دوربین مدار بسته و محل آن تعیین شد باید یکسری وسایل جانبی خریداری نمود . تمامی این وسایل خریداری شده بر روی هزینه هایی که مشتریان باید پرداخت کنند تاثیر مستقیم می گذارد . به همین دلیل برای شفاف سازی باید قبل از شروع پروژه لیست اجناس مصرفی و قیمت آن ها را به مشتریان ارائه کرد .

مطلع کردن مشتری از اطلاعات و عملیات در طول پروژه نصب دوربین مدار بسته

مشتریان انتظار دارند که در طول اجرای پروژه از تمامی مراحل کارها اطلاع داشته باشند از این رو کارفرما موظف است تا مستند ها و اطلاعات به روز شده ای از پروژه در حال اجرا را در اختیار مشتریان قرار دهد . به این منظور مشتریان به دلیل هزینه هایی که برای اجرای این پروژه می کنند انتظار دارند از تمامی مراحل نصب دوربین های مدار بسته اطلاعاتی داشته باشند .

گزارشات مربوط به پایان کار پروژه نصب دوربین های مدار بسته

تقاضای گزارشات مربوط به پایان کار پروژه دوربین مدار بسته از طرف مشتریان امری طبیعی است . این کار باعث می شود سوالاتی که در ذهن مشتریان است برطرف شود همچنین با این کار شرکت دوربین مدار بسته ضمانتی را در قبال کاری که انجام داده در اختیار مشتریان قرار می دهد .

با توجه به تمامی مواردی که ذکر شد می توان گفت که اهمیت مستند سازی در پروژه های نصب دوربین های مدار بسته بسیار بالا است لذا کلیه پروژه ها باید در قالب مستند جمع آوری گردد

۵/۵ (۱ Review)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات