اهمیت دوربین مداربسته با استفاده از نرم افزارهای آنالیز تصویری

همانطور که همه دوستان در جریان هستید در حال حاضر یک سیستم مداربسته پیشرفته اگر بخواهد به تنهایی و با استفاده از تصاویر ضبط شده که از دوربین های نصب شده دریافت می کند، کار کند کارایی چندانی در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد نخواهد داشت.

در این مقاله قصد داریم :

به امکانات نرم افزاری دوربین های مداربسته بپردازیم که اکثر کاربران از آنها بی اطلاع هستند.

 

در مقالات گذشته امن الکترونیک نمایندگی انحصاری هایک ویژن در رشت به تکنولوژی VCA اشاره مفصلی داشتیم که این مقاله نیز در همان راستا می باشد

در این مقاله میتوان به اهمیت دوربین مداربسته تا حد زیادی پی برد.

تکنولوژی people counting یا همان کنترل و شمارش افراد:

 

 

این تکنولوژی از سال ۲۰۰۸ توسط کمپانی هایک ویژن طراحی شد و امروزه بسیاری از شرکت­های تولید کننده معتبر در صنعت مداربسته و سیستم های نظارت تصویری از این امکان استفاده می کنند. People counting امکانی است که می توانید با کمک آن تعداد افرادی که در یک مکان شلوغ و پر رفت و آمد در حال تردد هستند را بشمارید.
جدای از امکان شمارش  افراد می توانید در قالب یک فایل به صورت مرتب و واحد بندی شده، تعداد افراد وارد شده به یک مکان یا تعداد افراد خارج شده از آن مکان را در قالب تاریخ و زمان دقیق از نرم افزار خروجی بگیرید.

تکنولوژی Auto tracking :

تکنولوژی Auto tracking یا همان ردیابی خودکار هم امکان بسیار جالب و پرکاربردی است که در صنایع نظارت تصویری مورد استفاده است.
Auto trackinng برای زمان­هایی مورداستفاده است که می خواهیم رفتار یک فرد را که شامل حرکت آن از اماکن مختلف است را مورد بررسی قرار دهیم. کارشناسان و تکنسین های عزیزی که از چند سال گذشته در حوزه سیستم های نظارتی و دوربین مدار بسته در رشت فعالیت دارند، حتماً به یاد دارند که در منوی دوربین های اسپید دام (چرخشی) گزینه ای به این نام (Auto tracking) وجود داشت که با کمک آن می توانستیم بدون حضور اپراتور برای دوربین چرخشی یک هدف (target) مشخص کنیم و دوربین اسپید دام ما، به صورت اتوماتیک به محض تشخیص حرکت آن جسم (خودرو یا انسان) آن را تعقیب کند و تا جایی که امکان دارد و در دیدرس آن باشد، تصویر آن را ذخیره کند.

Intrusion Detection :

 

تکنولوژی بعدی که درباره آن صحبت می کنیم Intrusion Detection است که در لغت به معنای سیستم تشخیص نفوذ است و در واقع کار آن تشخیص دادن عبور افراد به مناطق ممنوعه است که این مناطق را می توان از قبل به سیستم معرفی کرد و برای آن تعریف نمود که از چه خطوطی به بعد منطقه ممنوعه می باشد.

بدین ترتیب سیستم با تشخیص عبور فرد یا هر جسمی به منطقه ممنوعه شروع به اعلام اخطار خواهد کرد.

این تکنولوژی هم اکنون در برند Hikvision بصورت رایگان قابل دسترس می باشد.

همه این امکانات در نرم افزاری تحت عنوان Ivms 5200 که طراحی و ساخت آن توسط کمپانی هایک ویژن انجام شده که برای سیستم های برند  Hikvision قابل دسترس می باشد و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر با این تکنولوژی ها می توانید با ما در نمایندگی انحصاری دوربین مدار بسته در رشت تماس بگیرید.

 

 

۰/۵ (۰ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

محصولات