استابلایزر

استابلایزر چیست؟

در مکان هایی که سیستم های حفاظتی گران قیمتی نصب باشد و نظارت از اهمیت بسیاری برخوردار است باید به نوسانات برق توجه ویژه ای داشت زیرا ممکن است منجر به صدمات غیر قابل جبرانی شود. در این صورت باید برق ورودی حتماً بدون تناوب و تثبیت شده باشد که می‌توان از استابلایزر یا محافظ استفاده کرد.

در مواردی که اهمیت کمتری دارد می‌توان از یک محافظ برق ساده کمک گرفت تا از سوختن دستگاه جلوگیری کرد. با اینکه این کار هزینه کمی را می‌طلبد ولی در بسیاری از موارد ۵۰ درصد مشکل را برطرف می‌کند.

عملکرد محافظ

عملکرد محافظ به این صورت است که هنگام نوسانات برق ورودی به دوربین ها، جریان موقتاً قطع می‌شود. پس از تاخیر جزئی که می توان آن را تنظیم کرد، دوباره جریان برق وصل می شود. مشتریان گرامی برای جلوگیری از وقوع حوادث ناشی از نوسانات برق برای خرید تجهیزات مورد نیاز دوربین مدار بسته در رشت به امن الکترونیک نمایندگی انحصاری و رسمی دوربین مداربسته هایک ویژن در رشت مراجعه نمایند.

معایب محافظ ها

در برخی موارد ممکن است عملکرد محافظ به مشکل بخورد و باعث صدمه به سیستم شود. اینکه هنگامی که برق قطع می شود بعضی از دستگاه ها مثل DVR ها ریست می شود . دوباره باید از اول کار خود را شروع کند که در این صورت نیاز به شناسه و رمز عبور است. در صورت عدم حضور در محل ممکن است ساعت ها ذخیره سازی تصاویر از دست برود.

استابلایزر و UPS

استابلایزر ها و UPS ها که برای جلوگیری از نوسان برق و تثبیت کننده جریان برق مورد استفاده قرار می گیرد است به وسیله باتری داخلی یا خارجی خود، برق دوربین ها رفا هنگام قطعی جریان، تامین می کند. برای خرید انواع مختلف یو پی اس با ما در نمایندگی انحصاری دوربین مداربسته هایلوک در رشت تماس بگیرید، بنابراین کلیه سیستم بدون وقفه و قطعی جریان برق می تواند روند کاری خود را پیش ببرد.

هم اکنون میتوانید برخی محصولات در حوزه امنیت را در فروشگاه امن الکترونیک مشاهده کنید.