همانطور که میدانید دستگاه ضبط DVR و NVR هایک ویژن به صورت پیش فرض دارای یوزرنیم و پسورد نیستند و شما باید در هنگام انجام تنظیمات آن به دلخواه برای خودتان یوزرنیم و پسورد انتخاب کنید. لازم به ذکر است که پسورد انتخابی شما باید ترکیبی از اعداد و حروف باشد.

1. برای این کار پس از آنکه برای اولین بار دستگاه خود را روشن می کنید صفحه زیر ظاهر می شود. در این قسمت باید برای خود یک یوزر نیم و پسورد انتخاب کنید. در قسمت IP Camera Activation  نیز باید پسورد انتخابی خود را وارد نمائید. سپس گزینه ok را بزنید.

راه اندازی دستگاه NVR هایک ویژن

2. سپس پیغامی ظاهر می شود و از شما می خواهد یک بک آپ از پسورد خود داشته باشید که در صورت تمایل به این کار می توانید یک فلش مموری به دستگاه خود متصل نموده و یک بک آپ از پسورد خود بگیرید.

3. در قسمت بعدی از شما الگوی رمز خواسته می شود که باید به دلخواه آن را وارد نمائید.

راه اندازی دستگاه NVR هایک ویژن

4. در قسمت بعدی زبان دستگاه خود را انتخاب نمائید.

5. تیک گزینه Start Wizard تا بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه مجددا این پیغام ظاهر نشود.

راه اندازی دستگاه NVR هایک ویژن

6. این قسمت مربوط به تنظیمات محدوده زمانی است که آن روی تهران تنظیم می کنیم.

راه اندازی دستگاه NVR هایک ویژن

7. این قسمت مربوط به تنظیمات شبکه است که پیشنهاد می شود که تیک گزینه Enable DHCP را نیز بردارید. سپس قسمت های مشخص شده را همانند شکل وارد نمائید و در قسمت Default Gateway نیز آی پی مودم خود را وارد نمائید.

راه اندازی دستگاه NVR هایک ویژن

8. قسمت بعدی مربوط به انتقال تصویر P2P هایک ویژن است که فعلا تغییراتی روی آن انجام نمی دهیم.

9. قسمت بعدی تنظیمات مربوط به پورت های دستگاه است که پیشنهاد می شود فعلا تغییراتی انجام ندهید.

راه اندازی دستگاه NVR هایک ویژن

10. در شکل بعدی قسمتی است که چنانچه هارددیسکی روی دستگاه ضبط NVR هایک ویژن شما نصب باشد آن را نشان می دهد. برای فرمت کردن هارد تیک آن را زده و سپس گزینه Init و سپس Ok را می زنیم. سپس هارد شروع به فرمت شدن می کند.

11. در منوی بعدی می توانید دوربین هایی که به NVR متصل هستند را مشاهده کنید.

12. قسمت بعدی نیز مربوط به تنظیمات Motin Detection است که بهتر است به صورت جداگانه آن را تنظیم کنید. برای آشنایی با نحوه تنظیم قابلیت تشخیص حرکت Motin Detection هایک ویژن کلیک کنید.

13. همانطور که میبینید تنظیمات اولیه دستگاه NVR انجام شده است.