آموزش خروجی گرفتن ویدئو در DVR هایک ویژن

آموزش خروجی گرفتن ویدئو در DVR

مواقعی پیش می آید که شما پس از وقوع یک رخداد به قسمتی از تصاویر ضبط شده در سیستم مداربسته خود احتیاج دارید. در این مطلب قصد داریم تا مراحل خروجی گرفتن ویدئو در DVR هایک ویژن را به شما آموزش دهیم. برای این منظور می توانید با قرار دادن یک کارت حافظه یا فلش مموری از تصاویر سیستم مداربسته خود بک آپ بگیرید.

خروجی گرفتن ویدئو در DVR هایک ویژن

  1. برای خروجی گرفتن ویدئو ابتدا وارد منوی دستگاه DVR هایک ویژن شوید.
خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

2. سپس روی گزینه Export کلیک کنید.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

3. در این قسمت تمام دوربین های موجود در سیستم تیک خورده اند و شما باید تیک ها را برداشته و دوربین یا دوربین های مورد نظر خود را تیک بزنید.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

4. در قسمت Start time زمان و تاریخ شروع و در قسمت End time زمان و تاریخ پایان ویدئوی خود را مشخص می کنیم. سپس بر روی گزینه Search کلیک می کنیم.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

5. همانطور که مشاهده می کنید ویدئوی مورد نظر را می توانید در قسمت بعدی مشاهده و از قسمت مشخص شده در عکس ویدئو را بازبینی کنید. به این ترتیب مطمئن شوید که ویدئوی مورد نظرتان هست یا نه.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

6. بعد از مشاهده و تایید ویدئوی مورد نظر بر روی آن کلیک کرده و آن را انتخاب می کنیم. سپس گزینه Export را می زنیم.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

7. در صفحه باز شده (Export) چنانچه فلش مموری را به دستگاهتان متصل کرده باشید، آن را نمایش می دهد. مجددا روی گزینه Export کلیک می کنیم.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

8. صفحه پیغامی ظاهر می شود که در آن فرمت های خروجی ویدئو را نشان می دهد. بر روی گزینه Video & Player کلیک کرده و گزینه Ok را می زنیم. مشاهده خواهید کرد که سیستم شروع به گرفتن خروجی می کند. پس از مشاهده پیغام Export Finished عملیات به پایان رسیده و گزینه Ok را بزنید. اکنون ویدئوی مورد نظر بر روی فلش شما کپی شده است.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

DVR های توربو HD هایک ویژن

تکنولوژی TURBO HD شامل مجموعه ای از دوربین ها و رکوردرها است که مجهز به تکنولوژی انتقال تصویر با وضوح بالا یا HD-TVI هستند. این تکنولوژی انقلابی این امکان را فرآهم می کند که تصاویر با رزولوشن بالا از طریق کابل کواکسیال(بستر آنالوگ) انتقال یابند. خانواده محصولات TURBO HD از دوربین ها و DVRهای FULL HD تشکیل شده است که سازگاری بالایی با انواع فرمت های ویدئویی (از فرمت های آنالوگ قدیمی گرفته تا فرمت های تحت شبکه) دارند. از جمله دیگر مزایای محصولاتی با تکنولوژی HD-TVI می توان به عدم وجود تاخیر در هنگام پخش زنده، سیگنال قدرتمند دوطرفه، قدرت مدیریت و ذخیره سازی بالا و .. اشاره نمود.

در حالیکه روش های قدیمی انتقال تصویر بر روی کابل کواکسیال با مواردی همچون جنس کابل، میزان مسافت، محدودیت های اتصال دوطرفه و هزینه کلی سیستم محدود می شد، تکنولوژی TURBO HD به راحتی این موانع را پشت سر گذاشت. سیگنالهای HD-TVI امکان انتقال تصاویر با رزولوشن 1080P در مسافت های بیش از 1000 متر را داشته و  نسبت به تداخلات الکترومغناطیسی مصون هستند. در این تکنولوژی تصاویر زنده به راحتی و بدون تاخیر در پخش، قابل مشاهده خواهند بود.

تکنولوژی HD-TVI برای دستیابی به رزولوشن های بالاتر در بستر آنالوگ راهکار ایده آل و مناسبی به نظر می رسد. همچنین کاربران برای ارتقا سیستم آنالوگ خود به آنالوگ HD هزینه کمتری را متقبل خواهند شد، زیرا دیگر نیازی به عوض کردن کابل ها و دیگر موارد نخواهند داشت. مدل های دوربین توربو اچ دی همچون DS-2CE56D5T-VFIT3(دوربین اکسیر وریفوکال 2 مگاپیکسلی) و یا DS-2CE16C5T-IT1( دوربین اکسیر فیکس 1 مگاپیکسلی) تصاویر با کیفیتی را ارائه می دهند و روش نصب آنها نیز به راحتی دوربین های آنالوگ قدیمی است.

DVR های TURBO HD نیز راهکار دیگری از تکنولوژی HD-TVI هستند. این دستگاه ها با انواع دوربین های آنالوگ قدیمی، تحت شبکه و HD-TV سازگار بوده و از آنها پشتیبانی می کنند. در کنار تکنولوژی مبتکرانه، پلتفرم باز محصولات HD-TVI یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه آنها می باشد.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

مزایای تکنولوژی HD-TVI

سهولت استفاده از یک سیستم آنالوگ را در حین ارائه تصاویر با کیفیت حفظ کرده و ارتقا سیستم های نظارت تصویری قدیمی را بدون جایگزینی کابل کشی موجود و یا تعویض به دوربین های IP امکان پذیر می سازد. از دیگر مزایای این محصولات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. ارائه تصاویری با کیفیت 4K

نسخه 3.0 تکنولوژی TURBO HD سهولت استفاده از یک سیستم آنالوگ را در حین ارائه تصاویری تا 8 مگاپیکسل حفظ می کند. و ارتقا بستر آنالوگ را بدون در برگرفتن هزینه های اضافی(عوض کردن کابل کشی ها و ..) و یا تعویض سیستم به سیستم IP امکان پذیر می کند. نسخه 3.0  TURBO HD مشکل عدم سازگاری سیستم های قدیمی با جدید را در هنگام جایگزینی کاملا برطرف نموده است و از هزینه های اضافی می کاهد.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

2. تکنولوژی فشرده سازی H.265+

H.265+ قادر به کاهش میزان چشمگیری از بیت ریت در تصاویر ویدئویی است که منجر به کاهش هزینه های مربوط به پهنای باند در دوربین مداربسته و فضای ذخیره سازی می گردد. اطلاعات پس زمینه (مربوط به تصاویر) پایدار مانده و به ندرت تغییر می کند. وجود این نوع کدگذاری در محصولات توربو HD کمک زیادی به کاهش هزینه های سیستم می کند زیرا به طور مستقیم باعث صرفه جویی در فضای ذخیره سازی می گردد.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

3. امکان نصب آسان تر با استفاده از فناوری POC

تکنولوژی POC هایک ویژن بسترسازی و نصب سیستم های آنالوگ (HD) را به مراتب آسان تر می سازد. به این ترتیب که از طریق یک کابل کواکسیال واحد هر دو سیگنال ویدئویی و جریان الکتریکی انتقال می یابند. با وجود این تکنولوژی عملیات نصب در کمترین زمان انجام شده و همچنین در هزینه های کلی نصب نیز صرفه جویی می شود.

4. امکان ارسال تصاویر در مسافت های بیش از 1200 متر

فاکتور بعد مسافت در هنگام استفاده از کابل های کواکسیال از اهمیت زیادی برخوردار است. تکنولوژی توربو HD توانایی دریافت تصاویر ارسال شده از دوربین های 1 مگاپیکسلی را تا مسافت بیش از 1200 متر و تا 800 متر برای دوربین های 2 مگاپیکسلی تضمین می کند. این ویژگی باعث شده تا بتوان از محصولات توربو اچ دی در پروژه های بزرگ نیز بهره برد.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن

5. سازگاری بالا با محصولات از سایر برند ها

هایک ویژن دارای رنج محصولات متنوعی از دوربین های با رزولوشن های 2، 3، 5 تا 8 مگاپیکسلی در انواع دام، بولت، PTZ برای محیط های داخلی و خارجی است. این محصولات از استاندارد باز ONVIF تبعیت می کنند، بنابراین با اکثر برندهای مطرح و دوربین های تحت شبکه با استاندارد ONVIF سازگاری دارند.

خروجی گرفتن از دی وی ار هایک ویژن