میکروفن در دوربین مداربسته

آلارم صوتی (آژیر) در دوربین مداربسته

من به شخصه دوربین‌ مداربسته دارای آلارم صوتی (آژیر) را به سیستم‌های صرفا هشدار دهنده که تنها هشدارهایی را به ایمیل یا موبایل ارسال می‌کنند، ترجیح می‌دهم. دوربین‌های مداربسته دارای آلارم همه چیز را ضبط می‌کنند و در صورت شناسایی حرکت، آلارم آنها فعال می‌شود. به نظرم استفاده از دوربین‌های مداربسته وایرلس مجهز به آلارم صوتی (آژیر) زمانیکه دوربین حرکتی را تشخیص می‌دهد بهتر باشد تا اینکه دوربین صرفا تصویر یا ویدئویی را از طریق ایمیل برای من ارسال نماید. البته یک دوربین‌ مداربسته دارای آلارم، همزمان با به صدا درآوردن آلارم هشدارهای تصویری یا ویدئویی از لحظات مهم را در لحظه به ایمیل شما ارسال می‌کنند و می‌توانند محافظت فوق‌العاده‌ای از دارایی‌های شما برایتان فراهم نمایند. البته تنظیمات نامناسب ممکن است به false alarm یا آلارم‌های اشتباه منجر شود که هم برای خود شما و هم برای دیگران آزاردهنده خواهد بود. در ادامه مقاله سعی می‌کنیم طبق روال همیشه چند مدل از بهترین دوربین‌های مداربسته هایک ویژن که مجهز به آلارم‌های صوتی هستند را به شما معرفی کنیم، ضمناً برای خرید این نوع  دوبین مدار بسته در رشت با امن الکترونیک نمایندگی هایک ویژن در رشت و نمایندگی هایلوک در رشت و نمایندگی هیرو در رشت تماس بگیرید.

در این مقاله سعی می‌کنیم توضیحاتی در خصوص اینکه دوربین‌های مداربسته دارای آلارم وایرلس یا سیمی چگونه کار می‌کنند، انواع آلارم ها، نحوه انتخاب بهترین دوربین مجهز به این سیستم و همینطور نحوه اجتناب از false alarm  یا آلارم های اشتباه داده خواهد شد.

محتوا:

 • دوربین‌های امنیتی دارای آلارم چگونه کار می‌کنند
 • آپشن‌های رایج کدامند
 • نکاتی برای استفاده کامل از دوربین‌ مداربسته مجهز به این سیستم
 • دوربین‌های مداربسته توصیه شده
 • چگونه از false alarm اجتناب کنیم

 دوربین‌های مداربسته مجهز به آلارم چگونه کار می‌کنند

این دوربین ها را، با توجه به سنسورهای مختلف تشخیص حرکتی که در داخل آنها به کار رفته است می‌توان به دو دسته تقسیم کرد.

 • گروه اول: اولین نوع از این دوربین‌ها به سنسورهای تشخیص حرکت مبتنی بر نرم افزار هستند. آنها حرکت را با مقایسه تعدادی از فریم‌های پشت سرهم و محاسبه تعداد پیکسل‌های تغییر یافته شناسایی می‌کنند.

زمانی که پیکسل‌ها بین فریم‌های پی‌در‌پی تغییر کنند، نرم افزار داخلی دوربین‌های مداربسته خانگی مجهز به سیستم آلارم تغییر را به عنوان یک پیامد حرکتی در نظر می‌گیرد و هشدارهای لازم را تنظیم می‌نماید.

عکس

 • گروه دوم: نوع دوم دوربین‌های مداربسته تحت شبکه مجهز به آلارم ، دوربین‌های دارای سنسور PIR یا Passive Infrared Sensor هستند که به صورت منفعل تشعشات مادون قرمز را از محیط اطراف دریافت کرده و مورد شناسایی قرار می‌دهد. زمانی که تفاوت یا تغییراتی در تشعشعات را شناسایی نماید، هشدارها فعال می‌شوند. این سنسورها از خود اشعه‌ای ساتع نمی‌کنند و فقط اشعه را جذب می‌کنند.از آنجائیکه سنسورهای PIR نسبت به تشعشعات مادون قرمزی که از بدن انسان، حیوانات یا اشیای موجود در محیط بسیار حساس هستند، دوربین‌های مداربسته دارای سنسورPIR می‌توانند آلارم های اشتباه ناشی از حرکت حیوانات کوچک مانند مورچه‌ها و شاخ و برگ درختان را به میزان قابل توجهی کاهش داد و میزان حساسیت سنسورها را طوری تنظیم نمود که نسبت به ابعاد خاصی واکنش نشان دهد. میزان حساسیت پایین باعث می‌شود نسبت به اشیایی با ابعاد بزرگتر مانند یک سارق حساسیت نشان دهد و حساسیت بالا باعث می‌شود نسبت به اشیای کوچکتر نیز واکنش نشان دهد.

دوربین های مداربسته زیر همگی نمونه های از دوربین های هایک ویژن دارای PIR هستند:

دوربین مداربسته هایک ویژن مدل DS-2CE11D8T-PIRL

دوربین مداربسته هایک ویژن مدل DS-2CE12D8T-PIRL

دوربین مداربسته هایک ویژن مدل DS-2CE71D8T-PIRL

دوربین مداربسته هایک ویژن مدل DS-2CE38D8T-PIR

آپشن‌های هشدار رایج

در حالت کلی، زمانیکه یک حرکت تشخیص داده داده می‌شود، دوربین‌های مداربسته فضای داخلی و خارجی مجهز به آلارم می‌توانند شما را از طریق ارسال هشدارهای لازم به اپلیکیشن‌های موجود بر روی گوشی‌های هوشمند یا ارسال ایمیل‌هایی همراه با متن و تصاویر یا ویدئوهایی از آنچه رخ داده است، آگاه نمایند و سپس شما می توانید با بازبینی ویدئوهای ارسالی عکس العمل لازم را به موقع انجام دهند.

در کنار این آپشن‌های هشداردهنده، بعضی از دوربین‌های مدربسته وایرلس و سیمی پیشرفته، به آلارمهای صوتی (آژیر) یا هشدارهای صوتی قابل ضبط سفارشی مجهز هستند. امکان سفارشی کردن صدای آلارم به شما اجازه می‌دهد تا مطابق نیاز خود یک صدا برای آلارم تنظیم کنید. مانند” از خانه من برو بیرون” و این صدا را در تمام اتاق‌ها پخش نمایید.

آلارم های گوش خراش داخلی در دوربین‌های مداربسته مجهز به سیستم هشدار، به صورت اتوماتیک به صدا در می‌آیند و تا زمانیکه سارق منزل شما را ترک کند قطع نمی‌شوند. این قابلیت باعث هشیار شدن پلیس و همسایگان شما می‌شود.

علاوه بر آپشن‌های هشدار دهنده که در بالا به آنها اشاره شد، بعضی از دوربین‌های نظارتی مجهز به آلارم‌های از راه دور می‌توانند با یک مرکز تماس ارتباط برقرار کنند. البته این آپشن به قراردادهای چند ساله که هزینه‌هایی برای خدمات مازاد ایجاد می‌کنند همراه است و گاهی ممکن است کارکنان بخش مرکز تماس، در تشخیص موقعیت واقعی دچار اشتباه شوند.

در واقع با استفاده از دوربین‌های مداربسته سیمی یا بیسیم مجهز به آلارم‌های صوتی، شما می‌توانید به صورت رایگان از خانه خود نگه‌داری کنید – پس از دریافت آلارم حرکت، بررسی دقیق وضعیت به وسیله بازبینی ویدئوی ارسالی و عکس العمل به موقع.

نکاتی برای استفاده کامل از دوربین‌های مداربسته مجهز به آلارم

بر طبق تحقیقات ۵۴ درصد دارندگان دوربین‌های مداربسته مجهز به آلارم در مورد اینکه چطور باید از دوربین‌های خود استفاده کنند مطمئن نیستند. در اینجا به ۳ نکته جهت راهنمایی شما در خصوص بهترین استفاده از مزایای این دوربین‌ها اشاره می‌شود:

 • دسترسی به اینگونه دوربین‌ها را با اعضای خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید

به اشتراک‌گذاشتن دسترسی به دوربین‌های مداربسته مجهز به آلارم به بیش از یک نفر می‌تواند نگرانی‌ها در خصوص از دست دادن هشدارها را از بین ببرد.

بعد از یکسری تنظیمات ساده، زمانی که شخص شما در حال رانندگی یا کار هستید، سایر اعضا خانواده می توانند هشدارهای ناشی از این دوربین‌های مجهز به آلارم را دریافت کنند و عکس العمل به موقعی داشته باشند.

 • در فعال کردن یا غیرفعال کردن این آپشن در دوربین‌ مداربسته راحت باشید

بیشتر دوربین‌های امنیتی مجهز به آلارم در بازار به شما امکان می‌دهند که هر زمان که نیاز داشتید این آپشن را غیرفعال کنید. برای مثال زمانیکه یک پیک بسته‌ای برای شما می‌آورد و شما در منزل هستید می‌توانید هشدارهای ناشی از حرکت را خاموش کنید و از آلارم‌های ناخواسته اجتناب کنید.

 •  برای اطمینان بیشتر از تصاویر و ویدئوهای دریافتی دوربین‌های مداربسته خود بکاپ(کپی) بگیرید.

ویدئوهای شناسایی حرکت در دوربین‌های مداربسته مجهز به آلارم معمولا روی میکروSD یا NVR برای بازپخش در زمان‌های دیگر ضبط می‌شوند.

پیشنهاد می‌شود برای امنیت بیشتر از این ویدئوها بکاپ بگیرید . شما می‌توانید این ویدئوها را بر روی فضای ذخیره‌سازی ابری یا سرورهای FTP آپلود کنید و یا بر روی سیستم کامپیوتر خود دانلود کنید. این کار امنیت ویدئوها را در شرایطی که SD کارت یا دستگاه NVR شما بشکند یا به طور اتفاقی ویدئوها پاک شوند، حفظ حفظ می‌کند.

دوربین ………………….. هایک ویژن مجهز به آلارم صوتی (آژیر) را در اینجا ببینید.

چگونه از false alarm در دوربین‌ مداربسته اجتناب کنیم

دوربین‌های مداربسته مجهز به آلارم از منازل شما بهتر محافظت می‌کنند. اما false alarm آزاردهنده هستند. برخی از اقدامات عملی می‌تواند به طور چشمگیری این مشکل را کاهش دهد.

 • تنظیم کردن دوربین مداربسته مجهز به آلارم : شما می‌توانید میزان حساسیت شناسایی حرکت و ناحیه مورد شناسایی را برای دوربین خود تنظیم کنید. با این کار عملکرد دوربین با موقعیت دلخواه شما همگام می شود.
 • دوربین‌های مداربسته مجهز به سیستم‌های آلارم صوتی خود را در محل‌های مناسب نصب کنید: پیشنهاد می شود که دوربین‌های مداربسته وای فای و POE مجهز به آلارم صوتی خود را از دریچه‌های گرمایشی و سرمایشی دور نگه دارید.

نقاط ورودی مانند درها و پنجره های طبقه اول برای نصب این دوربین‌ها ایده آل هستند. و برای استفاده در فضای داخلی و خارجی بهتر است که بر روی دیوار یا گوشه در ارتفاع ۵-۸ متر نصب شود.

 • دوربین‌های امنیتی مجهز به آلارم حرکتی با تکنولوژی دو گانه dual-Tech خریداری نمایید: دوربین‌های امنیتی مجهز به آلارم حرکتی dual-tech چندین تکنولوژی را در داخل یک سیستم شناسایی باهم ترکیب می‌کند. مانند PIR و سنسورهای میکرویو، که همین امر باعث می‌شود میزان آلارم های اشتباه کاهش یابد.
 • به درستی به تمام کاربران خود آموزش دهید که چگونه با دوربین‌های امنیتی مجهز به آژیر کار کنند: نحوه کار این دوربین‌ها و چگونگی فعال شدن آلارم های برای جلوگیری از آلارم های اشتباه امنیتی ناشی از خطاهای انسانی را توضیح دهید.