آشنایی با برخی از اصطلاحات هایک ویژن که شاید ندانید

ABF تکنولوژی (ABF (Auto Back Focus در هایک ویژن این امکان را به دوربین های مداربسته می دهد تا بتوانند موقعیت سنسور تصویر را به نحوی تنظیم کنند تا فوکوس تصویر به خوبی انجام شود و تصویری واضح به دست آید. این قابلیت مخصوص دوربین های مدل باکس هایک ویژن است که لنز به صورت جداگانه بر روی آنها نصب می گردد. همچنین می توان از طریق نرم افزارهایی که روی گوشی و یا کامپیوتر کاربر جهت کنترل سیستم امنیتی نصب می‌شوند به این قابلیت دسترسی داشت.

ABF به خوبی تضمین می کند که در هنگام تغییر سطح روشنایی در طول روز، عملکرد فوکوس دوربین مداربسته به خوبی انجام شود. این یک مشکل معمول در دوربین های مداربسته است که در آن یک تصویر با فوکوس مناسب ارائه می شود اما در شب تصاویر تار خواهند بود. با وجود این قابلیت می توان دوربین را به راحتی برای هر دو حالت شب و روز تنظیم نمود.

   Defocus Detection Detection Defocus یکی از مکانیسم های تشخیصی در مجموعه ویژگی های هوشمند هایک ویژن است. هنگامی این عملکرد فعال می شود، که دوربین از حالت فوکوس خود خارج شود در این صورت با فعال شدن آن به صورت آلارم یا زنگ هشدار عمل می کند.
Audio LossDetection ALD یکی از مکانیسم های تشخیصی در مجموعه ویژگی های هوشمند هایک ویژن است. هنگامی این عملکرد فعال می شود که مشکلی در ضبط صدای محیط پیش بیاید و صدا قطع شود. در این هنگام دوربین با فعال کردن زنگ اخطار خرابی را گزارش می دهد
Digital Watermark به وسیله تکنولوژی digital watermark می توانید اطلاعات دستگاه یا صاحب دستگاه را در تصاویر ضبط شده دوربین مداربسته به صورت زیرنویس  درج کنید. به این ترتیب می توان از آن برای تایید اصالت و صحت تصاویر ضبط شده و یا احراز هویت مالکیت تصاویر ضبط شده، استفاده نمود.
Ezviz EZVIZ یک برنامه نرم افزاری است که به صورت اختصاصی برای کاربران و صاحبان کسب و کارهای مختلف مانند فروشگاه ها، خرده فروشی ها، کارخانه ها و همچنین برای سازمان ها و منازل طراحی شده است. کاربرد این نرم افزار در انتقال تصاویر و مشاهده و مدیریت آنها از راه دور است. نرم افزار های EZVIZ بصورت رایگان برای سیستم عامل های اندروید و iOS جهت نصب روی تلفن همراه در دسترس هستند. EZVIZ شامل ویژگی های کلیدی زیر است:

1) دسترسی آسان P2P: استفاده آسان از نرم افزار بدون نیاز به تنظیمات port mapping

2) قابلیت اتصال خصوصی (private) به شبکه: این قابلیت مشکلات مربوط به  IP آدرس های خصوصی و کمبود DDNS را حل می کند

3) خدمات ارزش افزوده: که شامل پشتیبانی از سیستم آلارم هایک ویژن، انتقال صدای دوطرفه و … می شود.

HDD Group HDD مخفف Hard Disk Drive است و اشاره به هارد دیسک های مورد استفاده در دستگاه ضبط DVR و NVR هایک ویژن دارد. منظور از گروپ نیز اشاره به مدیریت همزمان چندین هارددیسک ها دارد. این یک نوع حالت ذخیره سازی است و با فعال کردن این قابلیت می توانید به صورت همزمان اطلاعات موجود در هارددیسک ها را مدیریت نمایید.
HDD Quota حالت HDD Quota نیز یکی دیگر از حالت های ذخیره سازی تصاویر بر روی دستگاه NVR و DVR هایک ویژن است. با فعال کردن این قابلیت می‌توان به هر دوربین مداربسته فضای خاصی از هارد دیسک را تخصیص داد تا فایل های ضبط شده توسط دوربین در آن ذخیره شوند.
N+1 Hot Spare سیستم پشتیبان گیری N + 1 هایک ویژن در دستگاه NVR برای محافظت از سیستم در برابر نقص شبکه است. هنگامی که دستگاه NVR نتواند به هر دلیلی به شبکه متصل شود، یک دستگاه NVR دیگر جایگزین آن شده تا تصاویر و سایر اطلاعات از دست نروند. پس از رفع نقص NVR مذکور و آنلاین شدن آن، اطلاعات ضبط شده توسط NVR جایگزین به NVR اصلی ارسال می شود. انواع دستگاه NVR هایک ویژن را میتوانید از فروشگاه هایک ویژن خریداری کنید.

Low Bitrate با استفاده از یک الگوریتم پیشرفته کدگذاری (کمپرسور / فشرده ساز)، دوربین های IP هوشمند سری 4 هایک ویژن می توانند رمزگذاری ویدئویی را به صورت کارآمدتری انجام دهند و بدین ترتیب منجر به کاهش هزینه های ذخیره سازی در سیستم شوند. زمانی که نرخ بیت ریت در تصاویر به حداقل برسد، در رزولوشن 720p با نرخ بیت 2 Mbps، این سری از دوربین ها قادرند تا کیفیت تصاویر را تا 30 درصد افزایش دهند.
Object Removal Detection  Object Removal Detection یا تشخیص حذف شی یکی از مشخصه های تجزیه و تحلیل رفتاری در مجموعه ویژگی های هوشمند هایک ویژن است. اگر اشیاء از یک منطقه از پیش تعریف شده برداشته شوند، دوربین به طور خودکار رویداد را تشخیص می دهد و اگر ز پیش تنظیم شود، می تواند سیستم آلارم ها ر فعال کرده یا منجر به شروع عملات ضبط شود.
Net-Fault Tolerance Mode Net-Fault Tolerance Mode یک قابلیت در دستگاه NVR هایک ویژن در شبکه هایی با بیش از یک NIC (کنترل رابط شبکه) است. تمام NIC ها از یک آدرس IP مشابه استفاده می کنند. اگر یک NIC از کار بیفتد، مابقی به کار خود ادامه خواهند داد و اتصال شبکه NVR ها تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.
HLC در شرایطی که دوربین در معرض یک منبع نوری قوی قرار می گیرد تصویر داری روشنایی یکنواختی در قسمت های مختلف خود نخواهد بود. قابلیت HLC یا Compensation High Light می تواند به صورت خودکار این اشکال را برطرف کرده و وضوح تصویر را افزایش دهد.
Transcoded Stream NVR های هایک ویژن از یک جریان مبدل برای نمایش زنده و پخش مستقیم پشتیبانی می کند. تحت شرایطی که با محدودیت پهنای باند مواجه هستیم، کاربران می توانند از یک جریان مبدل برای کاهش رزولوشن، نرخ بیت و نرخ فریم هایک ویژن در جریان اصلی استفاده کنند تا پاسخگوی محدودیت های یک شبکه با پهنای باند پایین و ارائه راه حل های بهتر برای نظارت از راه دور باشد.
Rotate Mode مکان هایی با موقعیت عمودی مانند راهرو ها می توانند باعث تخریب پیکسل های یک تصویر افقی شوند. حالت Rotate Mode می تواند تصویر را از خالت افقی به عمودی تغییر دهد، و بدین ترتیب باعث به حداکثر رسیدن پیکسل های صحیح شده و در نتیجه منجر به جلوگیری از هدر رفتن پهنای باند و فضای ذخیره سازی می گردد.

Scene Change Detecion Scene Change Detection یک عملکرد تجزیه و تحلیل رفتاری از سری ویژگی های هوشمند هایک ویژن است. اگر فردی جهت زاویه تصویربرداری دوربین را تغییر دهد به طوری که دوربین یک صحنه متفاوت را ثبت کند، دوربین به طور خودکار این رویداد را تشخیص می دهد و اگر از قبل تنظیم شده باشد، سیستم آلارم ها را فعال کرده یا منجر به شروع عملیات ضبط شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.